Firma RTS Travel International, která slibuje bezplatný zájezd do Itálie a zve od pondělí desítky Chomutovanů na svou akci, včera příliš nepochodila. Dopolední plánovanou prezentaci, na kterou dorazila necelá desítka pozvaných, redaktorka Chomutovského deníku, zástupci  Sociálních služeb Chomutov i terénní pracovnice sociálního odboru města,  nejprve organizátoři přesunuli a později zcela zrušili.


„Velice se omlouvám, ale dnešní akce je přesunuta do hotelu Bobr," informoval všechny, co dorazili do Kulisárny jeden z organizátorů akce.


Tři dámy a jeden pán s paní se tedy zvedli a autem se přesunuli o několik desítek metrů dál. Když se dostali do místnosti, kde už byl připraven projektor a cedulky s názvem firmy na stole, nastalo delší čekání, během kterého do místnosti přibyli ještě tři další lidé.  Zhruba po dvaceti minutách konečně přišel jeden ze zástupců firmy a oznámil, že akce se pro dnešní den zcela ruší.Všem přítomným rozdal jako omluvu levné parfémy a letáčky s bližšími informacemi o zájezdu do Itálie s tím, že si jej mohou objednat přímo přes internet. „Nevím, zda ještě nějaká akce vůbec bude. Možná odpoledne kolem třetí, možná vůbec žádná," odpověděl na dotaz jedné z dam zástupce firmy.


Supi krouží nad svou kořistí dál

Ještě během dne ale bylo jasné, že firma RTS Travel International se nechce vzdát. Kolem třinácté hodiny se její zástupci nadále pohybovali kolem hotelu Bobr. Je možné, že budou své „klienty" zkoušet  nalákat znovu.

 

„Už jsme byly takhle v Itálii a bylo to parádní. Lepší dovolenou nepamatuji"

Tři dámy v seniorském věku, Hana, Vlasta a Irena, se přes všechna upozorňování na podezřelou akci v pondělí dopoledne vydaly. „Přišla jsem jen ze zvědavosti. Tady kamarádce přišla pozvánka, tak jsme se přišly podívat," svěřuje se šestašedesátiletá paní Vlasta.


„Volali mi, že jsem vyhrála zájezd," pokračuje paní Irena, která si v zahrádce před zavřenou Kulisárnou přisedla k Vlastičce a Haničce. „Paní mě ubezpečila, že je to zadarmo a že nic kupovat nemusím," tak proč to nezkusit dodala.


„Jsme ženské od rány a navíc, co by si na nás kdo vzal," odpovídá paní Vlasta na otázku, zda se nebojí na podobné akce chodit. „Nejsme dnešní. Jsme už sice starší, ale ne hloupé," dodává paní Hanka s tím, že moc dobře vědí, že je nejspíš čeká nějaká předváděčka. „Kupovat ale nic nemusím, tak co."


Paní Hanka se naopak podobných akcí zastává. „Už jsme několik akcí s kamarádkami absolvovaly a nebylo to nic špatného," hodnotí. „Loni jsme jely s Vlastičkou do Itálie a bylo to parádní," dodává. Ona měla prý akci zdarma a druhý účastník měl zaplatit deset tisíc. „Rozdělily jsme se a každá zaplatila pět tisíc," doplňuje ji paní Vlasta s tím, že lepší zájezd ještě nezažila. Měly plnou penzi a v ceně byla spousta výletů.  „Byly jsme v Toskánsku a na výlet do    Assisi nikdy nezapomenu. Byla to nádhera," dodává Vlasta.


Jedinou špatnou zkušenost, na kterou obě ženy vzpomínají, je návštěva Mělníka. „Tam jsme si koupily takový ten automatický, kulatý vysavač. Já ho měla na tři splátky a nechala jsem tam zálohu asi sto korun. Ještě k tomu byly další věci, nějaký masážní přístroj a už ani nevím co," popisuje paní Hanka. „Zdálo se nám to podezřelé, tak jsme se vrátily do Mělníka a přístroj jim tam vrátily. Bylo to úplně bez problémů. Po měsíci mi přišla i ta stovka," popisuje dobrý konec.