„Tak dlouho jste volali léto a když přišlo, už zase hudrujete," dobírá si ostatní na facebooku Olga Tušicová z Chomutova. „Teplo mi nevadí, ale když je pod mrakem. Tohle je moc," stěžuje si rovněž na sociální síti Pavel Málek.

Pravda je, že sluníčko pálí o sto šest. Včera se rtuť teploměru vyšplhala až číslu třicet. A to prosím ve stínu. Na přímém slunci pak ukazoval přístroj ještě o deset až patnáct stupňů více.

Horko je to sice skoro až úmorné, na rekordy to ale tak úplně není. Ty padaly například před třinácti lety. Tehdy lidé museli čelit i teplotám přes pětatřicet stupňů Celsia.

Všem, pro které je současný slunečný stav opravdu už trochu moc, přináší meteorologové docela příznivé zprávy. Parno v této podobě víkend nepřežije. Teplota by pomalu ale jistě měla sestupovat, aby se ustálila na přijatelné dvacítce.

A co nám radí odborníci pro bezpečné a co nejpohodlnější přežití slunečního bláznění? Málo práce, spoustu odpočinku, lehkou stravu a hodně pití. My v redakci zvládáme maximálně to poslední. Co vy?:)