Uzavřená je odstavná plocha v ulici Buchenwaldská (vedle parkoviště u Billy), kde budou na 12 dní kolotoče. Na náměstí 1. máje se v poledne ve středu 18. dubna začne připravovat světelná show a později zde budou i velkoplošné stany, stánky s občerstvením a pódium. Ve čtvrtek dopoledne bude Ruskou ulicí za asistence městské policie v protisměru projíždět na náměstí 1. máje těžká technika.

Od pátku 20. do neděle 22. dubna budou na tři dny uzavřena parkoviště před a za sportovní halou (v Mánesově a Mostecké ulici), parkoviště v Riegrově ulici, za radnicí a za ČSOB v Chelčického ulici, parkovací místa v Táboritské ulici, parkoviště i vozovka v ulici B. Němcové a parkoviště v ulici U Městských mlýn (za městskou tržnicí). Důvodem uzavírky těchto prostor pro veřejnost bude parkování alegorických vozů, autobusů a aut účastníků a vystupujících z jiných měst. Příprava ohňostroje uzavře v sobotu od 15 do 22 hodin parkoviště a ulice Táboritská, Puchmayerova, Jakoubka ze Stříbra.

„Z důvodu těchto změn chceme občanům bydlícím v centru města usnadnit parkování, proto budou moci přechodně parkovat na travnaté ploše v ulici Na Příkopech za parkovištěm v ulici Hálkova,“ říká náměstek Klouda. Možnost zaparkovat bude nejen v Hálkově ulici, ale i před knihovnou a na jedné straně Čelakovského ul.