Takřka třetina školy totiž nuceně trávila čas na toaletě. Svá zjištění hygienici shrnuli v tiskové zprávě. „Celkem bylo zjištěno asi 230 případů onemocnění žáků školy a jejich rodinných příslušníků, onemocněla i část pedagogického sboru,“ uvedla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Olga Štorkánová.

„U jedné z nemocných osob byly zjištěny noroviry, které jsou jednou z nejčastějších příčin virových gastroenteritid po celém světě a postihují hlavně starší děti a dospělé,“ upřesnila ředitelka.

Mimořádně nadané děti jsou tak trochu jiné než ostatní a potřebují odlišnou výchovu i vzdělávání.
Intelektově nadané děti zůstávají neobjevené. Nejen na Chomutovsku

Jednalo se o velmi nakažlivé onemocnění. Netrvá sice déle než jeden dva dny a obvykle ho neprovází teploty, průběh ale bývá kvůli žaludečním a střevním problémům dramatický.

Onemocnění se na škole, která má celkem 650 žáků, objevilo už 25. dubna. Musely se zrušit třídní schůzky a zkrátit výuka. Protože virus postupně zkosil třetinu pedagogického sboru i žactva včetně jejich rodin, ředitelka se obávala, jestli nejde o závažnou virovou hepatitidu. Tu hygienici naštěstí nepotvrdili. Ředitelka školy ale vyhlásila v minulém týdnu volno, během kterého proběhla důkladná sanitace a dezinfekce celé školy včetně školní kuchyně. V tomto týdnu se provoz vrátil zpět do zaběhnutých kolejí.