Globus nabízí celou škálu školních potřeb. „My máme postavenou celou zónu s pomůckami pro školáky,“ popisuje prodavačka z Globusu Zdena Dubská. „Nejvíce pro toto zboží chodí lidé v pátek a sobotu, to je tu frmol,“ dodává.


Rodiče mohou dětem koupit školní sešity již od tří korun. Dále mohou těm nejmenším školákům pořídit barevnou školní aktovku s Mickey Mousem za necelých tři sta korun. Za zvýhodněnou cenu můžete dále pořídit penály, tempery, vodové barvy, štětce, kružítko a mnoho dalších školních potřeb.


V Tescu mají také již čtrnáct dní školní zboží v akci. Mají na to vyhrazený prostor pro sezónní zboží. V akci mají například penál naplněný pastelkami a fixami za necelých dvě stě padesát korun.


V chomutovském papírnictví naproti radnice mají zase výrazné slevy na školní aktovky a batohy. Slevy jsou výrazné.
Aktovky jsou tady zlevněné z tisíc tři sta korun na čtyři sta padesát nebo z necelého tisíce na tři sta devadesát korun. A výběr je pestrý – od růžových bárbínovských pro děvčata, po barevně tmavší s akčními hrdiny pro kluky.


Podle prodavačky z toho obchůdku, si školáci chodí pro aktovky a další věci potřebné do školní lavice nejvíce až na začátku školního roku, kdy dostanou od učitelů přesné seznamy toho, co si mají pořídit.


V Kauflandu ještě velké slevy na školní zboží nemají. Chystají to až později.