„Stávající bazén byl uveden do provozu spolu s objektem základní školy v roce 1973,“ upřesnila mluvčí chomutovské radnice Veronika Říhová. „Během provozu byla prováděna základní údržba, probíhaly opravy nebo výměny technologického zařízení bazénu. Poslední velkou investicí byla rekonstrukce šaten a sprch,“ doplnila. Další dílčí opravy by neměly smysl, proto město rozhodlo, že zainvestuje do kompletní obnovy.

„V rámci rekonstrukce je navržena nová ocelová nerezová vložka, která bude osazena do stávající betonové konstrukce bazénu,“ nastínil náměstek chomutovského primátora pro investice David Dinda. „Bude provedena také výměna bazénové technologie včetně úpravy vody, výměna strojního zařízení včetně kompletních nových rozvodů, oprava rozvodů vody, kanalizace a elektroinstalace. V bazénové hale budou vyměněna otopná tělesa, bude provedena nová vzduchotechnika a elektroinstalace s osvětlením osazeným v podhledu. Osazeny budou také nové lavičky," vyjmenoval.

Sportovní areál Domovinka. Ilustrační foto.
Část měst na Chomutovsku uzavírá dětská hřiště. Včetně areálu Domovinka

Rekonstrukcí projde i zázemí pro cvičitele, hala s vysoušeči vlasů a sklad pro ukládání vysušených pomůcek a materiálů. V bazénové hale a zázemí dojde také na výměnu obkladů, dlažby, dveřních výplní a nové budou omítky, výmalba a elektroinstalace.

Náklady jsou odhadované na 14 milionů korun. Práce by měly proběhnout ještě letos, už se připravuje výběrové řízení na zhotovitele.