Pro svou druhou akci si Josef Šporgy opět vybral Sklepení osudu, prostory, který mají svou jedinečnou atmosféru. „Rád bych všechny pozval na druhý ročník výtvarného salonu. Jedná se o výstavu 14. tvůrců z regionu a jednoho hosta z Prahy," prozradil Chomutovskému deníku Šporgy.

Před pořádáním prvního salonu minulý rok v létě se Šporgy vyjádřil, že na výstavě nechce mít žádné ležáky, co mají umělci po půdách. Na téhle podmínce trval i tentokrát a tak se budou vystavovat a prodávat aktuální čerstvá díla. „Vystavíme nejnovější volné práce. Budou to sochy, grafika, malba a fotografie, upřesnil Šporgy.

Už podruhé přiveze svá díla do Sklepení osudu Jitka Kůsová z nedalekého Klášterce nad Ohří, která se zabývá kresbou, sochařstvím, malbou a grafikou.

„Tentokrát přivezu tři sochy. Nebudou v klasické mírně nadživotní velikosti, ale menší, aby se daly použít jak v exteriéru, tak interiéru," s úsměvem prozradila Kůsová. Jedna socha bude dřevěná. „Jedná se o model sochy, kterou jsem dělala na sympoziu v Itálii," objasnila autorka. Jde o symbol ženy, která přišla o své dítě. „Nešlo mi o podobu konkrétní ženy, ale snažila jsem se vyjádřit to, čím si žena prošla a co cítí," uvedla Kůsová. Mezi oblíbený materiál sochařky patří epoxid. Z tohoto materiálu jsou další dvě sochy. „Jde o odlitek na téma utečenci. Je to mužská postava, která balancuje na fošně," popsala druhou sochu autorka. Třetí socha je nejnovější a má pracovní název Pravda (na snímku). „Ztvárňuje spíše jen naznačenou postavu ženy ve větru," uzavřela sochařka. Všechny patří mezi poslední tvorbu sochařky.

Žena ve větru. Na výstavě bude i toto dílo Jitky Kůsové.

Z dalších známých umělců, kteří budou vystavovat je to Miloš Žihla, Jiří Němec, Jan Nebeský, Dan Černý, Mirka Beranová, Karel Pobříslo Josef Šporgy a další.

I tentokrát je výstava spojená s koncertem. Tentokrát doladí atmosféru večera plzeňská kapela Tabasker. Ta nabídne návštěvníkům balkánské melodie a rytmy. Kapela se z původních třech členů postupně rozrostla až na sedm muzikantů. Její nástrojové složení je pestré. Používá akordeon, basu, cajon, klarinet, housle, příčnou a flétnu. Zpěv je samozřejmostí. „Stylově se řadíme do směsice lidové hudby, a to zejména klezmeru, gypsy, balkánu a folkloru," uvádí na svých stránkách kapela.

Akce začíná v 19:00 hodin a kapela začne koncertovat v 21:00. Výstava potrvá až do 1. července a přístupná bude denně od 15:00 do 21:00 hodin.