„Spouštíme provoz, otevřeno bude od pátku do neděle,“ potvrdila mluvčí zimního střediska Hana Hoffmannová. „V provozu budou lanovka a sjezdovka Dámská, Pařezovka a k ní lanovka CineStar Express. Pokud vše dobře půjde, přidáme k tomu ještě sjezdovku Přemostěná,“ přislíbila.

V první dny nové lyžařské sezony platí snížené vstupné. Dospělý může celý den lyžovat za 790 korun a dítě za 470. Lyžaři mají do poloviny prosince možnost využít slevu pro nákup sezonního skipasu.

Skiareál ale nechystá žádné zdražování ani v hlavní sezoně, ceny drží na loňské úrovni. „Jsme na to docela pyšní,“ potvrdil jednatel a majitel Petr Zeman. „Vůbec nezvedáme ceny, ačkoli to pro nás není vůbec jednoduché. Zvyšujeme platy a mluví se o tom, že poroste cena za elektřinu," doplnil.

V Kadani na náměstí si dali dostaveníčko severočeští krampusáci.
FOTO: Bouchání na pekelnou bránu. V Kadani se ukázalo na padesát čertů

Ani v letošním roce se investice do největšího zimního střediska Krušných hor nezbrzdily. Do úprav a údržby šlo kolem 11 milionů korun. „Postavili jsme novou výstupní stanici lanové dráhy CineStar Express, kde je služebna pro zaměstnance. Ku prospěchu bude hlavně s ohledem na bezpečnost, je i estetičtější než původní buňka,“ uvedl Zeman.

Peníze plynuly také do rekonstrukce převodů lanové dráhy, oprav potrubí zasněžování či automatizace čerpací stanice.

Ilustrační foto
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Chomutovska

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Krušných horách. Lyžaři tam mohou využívat 31,5 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a denně upravované. Zvláštní pozornost si zaslouží nejdelší modrá sjezdovka v České republice, kterou skiareál nechal vybudovat v loňském roce. Jmenuje se Lázeňská a měří 3,4 kilometru.

Areál nabízí celkem pět lanových drah, z toho jsou tři s oranžovou krycí bublinou, která poskytuje pohodlí za jakéhokoli počasí.

Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří Klínovec InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec. Ten lyžařům nabízí až 47 sjezdovek od zakoupení jeden a půldenního skipasu.

Mohlo by vás zajímat: Anthony Hopkins jako Nicholas Winton: Film točili ve Válcovnách trub v Chomutově

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová