Své klubovny skauti provozují v budově bývalé 9. ZŠ v Havlíčkově ulici, která je nyní základní školou Duhová cesta. Schůzky jsou pravidelně každou středu od 16:00 do 18:00 hodin.

Zájemci o přijetí do skautského oddílu mohou přijít i s rodiči v sobotu 5. září v 09:00 hodin na parkoviště před správní budovu státního podniku Povodí Ohře v Bezručově ulici. Nábor se uskuteční ve stanovém táboře v Bezručově údolí u prvního mostku tamní cyklostezky. „Bude pro ně připraven různorodý program, který bude exkursem do naší činnosti, aby si mohli udělat představu, co vlastně skauting obnáší a zda je pro ně tou správnou volbou. Na parkovišti mohou rodiče děti předat skautským vedoucím a v 15:00 hodin, kdy plánujeme konec akce, si je tu opět vyzvednout. Rodiče však mohou jít s námi až do tábora, kde je seznámíme s tím, co členství v Junáku obnáší, poté odejít nebo se zúčastnit celého náboru. „Pro všechny uvaříme na polní kuchyni oběd, a to za účastnický poplatek 20 korun," doplnil Nejezchleba.

Podrobnější informace zájemci mohou získat na telefonním čísle 777 900 813. „Lepší představu o naší činnosti zájemci mohou získat také z našich internetových stránek ceskylev.junak-chomutov.cz nebo z oficiálních stránek Junáka www.skaut.cz, kde jsou umístěna i oficiální náborová videa," dodal Nejezchleba.