Nejlepší česká plavkyně současnosti, chomutovská Simona Baumrtová, letos sbírala jeden úspěch za druhým. Skvěle reprezentovala Chomutov i Českou republiku na letní olympiádě, před měsícem přivezla medaile z mistrovství Evropy a v prosinci ještě stihla vybojovat bronz na mistrovství světa. Její výsledky tak nemohly zůstat bez odezvy. Krátce před Vánoci se dočkala nejen finanční odměny, ale také několikanásobného uznání.

Před vyprodanou pirátskou arénou se v pátek podepsala do pamětní knihy města a zároveň získala finanční odměnu, která ji má pomoci v přípravě na další sezonu. „Sledujeme Simoniny úspěchy, a proto rada města na svém mimořádném jednání rozhodla o jednorázové podpoře ve výši padesát tisíc korun," sdělil primátor Jan Mareš. Výše schváleného příspěvku je maximální částkou, kterou může rada ze svého fondu přidělit. „Tento příspěvek je poděkováním za vynikající reprezentaci našeho města ve světě. Chceme i nadále podporovat takové významné reprezentanty, ale i další děti a mládež," doplnil primátor. Kromě šeku si Simona ze zimního stadionu odnášela ještě drobný dárek v podobě velkého balení své oblíbené nutely.

Další pocta na Simonu Baumrtovou čeká již dnes. Na náměstí 1. máje by totiž v 17 hodin měla zapálit poslední svíčku na adventním věnci.