VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Simona Baumrtová se opět stala nejúspěšnějším sportovcem Chomutovska

Chomutov /VÝSLEDKY, ROZHOVOR/ - Podívejte se na fotogalerii z galavečera, který přivedl v pondělí do chomutovského divadla úspěšné sportovce, jejich rodiny a fanoušky.

13.2.2018
SDÍLEJ:

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov už podeváté ovládla plavkyně Simona Baumrtová. Cenu si nemohla převzít osobně, protože je na soustředění v Dubaji.Foto: Deník/Miroslav Rada

Městské divadlo v Chomutově bylo v pondělí 12. února večer v obležení sportovců, jejich rodičů, přátel, příbuzných a fanoušků. Vyhlašovali se tam nejúspěšnější sportovci okresu. Tím úplně nejúspěšnějším se stala už podeváté plavkyně Simona Baumrtová ze Slávie Chomutov.

Cenu si osobně převzít nemohla, protože je na soustředění v Dubaji, ale většina ostatních oceněných si až na výjimky pro ceny přišla. Na druhém místě skončil karatista Tomáš Nešuta z SK Kosagym Kadaň a třetí byl kulturista Patrik Herčzík z TJ Sport Chomutov. Nejlepším jednotlivcem mezi mládeží se stal kickboxer Ladislav Eisenhammer z SK Kosagym Kadaň.

Mezi týmy dospělých neměli konkurenci Piráti Chomutov. V mládeži pak tým SK Kosagym Kadaň. Trenérem roku se stal Josef Patik z Karate klubu Kadaň a Klášterec nad Ohří. V kategorii masters zvítězila Jana Hyjánková atletika TJ VTŽ Chomutov. Speciální cenu dostal stříbrný olympijský medailista, řeckořímský zápasník Jiří Kormaník z TJ VTŽ Chomutov.

Sportovní hvězdou Deníku je Ondřej Šarša z klubu Florbal Chomutov, který získal od čtenářů Chomutovského deníku nejvíce hlasů.

Baumrtová: pokud by mi rok 2017 nevyšel, tak bych zřejmě ukončila kariéru

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov už podeváté ovládla plavkyně Simona Baumrtová. Cenu si nemohla převzít osobně, protože je na soustředění v Dubaji.Chomutov /ROZHOVOR/ – Po skvělé sezoně v roce 2013 šla Simona Baumrtová následující rok do závodů s jasným plánem, vyhrát, co se dá. Jenže i když tréninkové časy ukazovaly na zlepšení, při závodech tomu tak nebylo. Výsledky sice nebyly vyloženě špatné, ale na medaile to nestačilo. „Mnoho lidí nevědělo, že se trápím. Přestala mi fungovat hlava a trvalo to tři roky,“ prozradila na úvod rozhovoru Simona.

Opravdu jste uvažovala o konci kariéry?
Ono to nebylo tolik vidět. Pořád jsem se dokázala na Evropě dostat do finále a jen o kousek mi uteklo finále mistrovství světa, ale v mé hlavě došlo ke zlomu. K tomu, abych byla spokojená, mi chyběl jen kousek. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak a co zlepšit. Jenže stále se mi to nedařilo, a tak jsem si minulý rok řekla, že budu plavat, jak to půjde, a nějak to dopadne. Naštěstí to vyšlo.

Loňský rok už hodnotíte jako úspěšný?
Jediné, co mě mrzí, je to, že mi na Evropě v Kodani o dvě desetiny utekla medaile. To je něco, co by mě vnitřně hodně nakoplo. Vím, že ta medaile je jenom kov a že jsem jich za svou plaveckou kariéru už získala hodně. Jenže poslední tři roky už žádnou, a tak by to pro mě znamenalo strašně mnoho. Na druhou stranu účast ve finále na MS v Budapešti stavím na úroveň medaile z Kodaně, takže dobrý. Navíc jsem vylepšila české rekordy, což se mi také delší dobu nepovedlo. Na to jsem se zaměřila, to bylo to, co jsem potřebovala, abych dokázala překonat sama sebe. To se mi nakonec povedlo a to mě motivuje do další práce.

Čemu jste přičítala to, že se nedařilo? Bylo to v hlavě?
Já plavu od svých šesti let. Když se vám najednou po dvaceti letech přestane dařit, začne to člověku vrtat hlavou. U mě to bylo z devadesáti procent o hlavě. Je to hodně frustrující a ne každému se podaří takové období překonat. Nechci se chválit, ale stojí to velké úsilí vrátit se zpátky. Pokud by mi rok 2017 nevyšel, tak bych asi ukončila kariéru. Natrénovat fyzicky není zase tak těžké, ale přemluvit hlavu aby zase dobře fungovala, to je neskutečně těžké.

Simona Baumrtová na fotografiích:

Na tréninku to bylo dobré, ale na závodech to nešlo?
Před olympiádou to ještě šlo, ale v letech 2014–15 jsem na tréninku plavala rychlejší časy, než předtím. Na závodech jsem pak čekala, že to potvrdím, a ono nic. V roce 2013 jsem vyhrála mistrovství Evropy a brala k tomu tři stříbra. V létě 2014 bylo mistrovství na dlouhém bazénu a já chtěla zase všechno vyhrát. Jenže na dvoustovce jsem skončila až pátá a to mě zlomilo. Snažila jsem se moc nemyslet na to, jak mě to poznamenalo, ale když jsem pak o tom zpětně mluvila s psychologem, tak jsem se k tomu Berlínu stále vracela a bylo jasné, že tam došlo k tomu zlomu. Já se snažím dělat věci tak, aby to bylo stále lepší. Když to pak delší dobu nejde, vadí mi to.

Jak dlouho podle vás dokáže plavec podávat špičkové výkony?
To je individuální. Já jsem začala s gymnastikou a až pak přešla na plavání. Dvoufázově jsem začala trénovat plavání až ve 12 letech. Když to vezmu takhle, tak já vlastně plavu naplno takových devět let. To zase není tak dlouho. Jinde ve světě plavou dvoufázově mnohem dřív. Proto je jejich kariéra kratší. Dochází tam mnohem dřív k fyzickému, ale hlavně psychickému opotřebení. Dejme tomu, že teď jsem ve čtvrtině svého života, takže fyzicky bych na tom měla být dobře, ale psychicky už je to horší. Já už třeba nedokážu plavat ráno od šesti hodin jako dřív. Musím začínat až později, ale objemy mám stále stejné. Je to pak daleko hektičtější, protože se celý den nezastavím.

Znamená to, že už trénujete trochu jinak, než dřív?
Zatím moc ne, ale v mém věku (smích), nejsem ještě tak stará, ale už bych se měla zaměřit spíš na intenzitu a techniku. Uplaváno už mám hodně, ale s technikou se dá pracovat stále.

Může se člověk ještě po těch letech po technické stránce předělat?
Ano, prostě musí. Je to těžké, ale není jiná možnost, protože všechno jde dopředu. Musí se to hlídat. Když mě třeba měsíc bolí rameno, tak se začnu podvědomě šetřit a to poznamená můj styl. My jsme na to přišli trochu pozdě. Nyní už je na vysoké úrovni podvodní snímání. Byli jsme v Antverpách, kde to mají dokonalé a to nám pomohlo. To je cesta ke zlepšení. Kdybych to vydržela ještě do další olympiády, tak by to mohlo přinést k dobru nějaké setinky, nebo dokonce i desetinky.

Simona Baumrtová s trofejí pro nejúspěšnějšího sportovce Ústeckého kraje za rok 2016Teď bych si dovolil trochu odbočit a zeptám se, co studia a svatba?
Já jsem takový věčný student. Magistra jsem udělala v roce 2015, teď dělám postgraduál antropologii. S tím skončím za rok. Od loňského roku pracuji jako fyzioterapeut. Teď končím studium trenérské školy plavání. Asi dělám ještě něco a teď honem nevím. Pokud jde o lásku, tak s fyzioterapeutem Kryštofem Kubou budeme mít svatbu v srpnu, ale to se už ví. K tomu víc prozrazovat nechci. No, snad jen, že jsme původně plánovali jen malou svatbu, ale chceme pozvat pár přátel a když jsme dávali dohromady seznam, tak se ukázalo, že jich je docela dost. Prozradím už jen, že se bude konat v Čechách a nebude to daleko.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov:

Jednotlivci dospělí:
Simona Baumrtová.1. Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov) 
2. Tomáš Nešuta (kickbox, SK Kosagym Kadaň) 
3. Patrik Herčzík (kulturistika, TJ Sport Chomutov) 
4. Artur Omarov (zápas řeckořímský) 
5. Jan Rutta (hokej, Piráti Chomutov) 
6. Tomáš Franta (plavání, TJ Slávie Chomutov)
7. Ondřej Bišický (kanoistika, Sportclub 80 Chomutov)
8. Markéta Štolová (atletika, TJ VTŽ Chomutov)
9. Ondřej Šarša (Florbal Chomutov)
10. Michal Vondrka (hokej Piráti Chomutov)

Jednotlivci mládež:
Cena pro kickboxera Ladislava Eisenhammera z SK Kosagym Kadaň.1. Ladislav Eisenhammer (kickbox, SK Kosagym Kadaň)
2. Jakub Remuta (kajak, Sportclub 80 Chomutov)
3. Kristýna Tesařová (Karate klub Kadaň a Klášterec)
4. David Vopat (judo, TJ VTŽ Chomutov)
5. Karolína Bechyňová (sportovní šerm, Fencing Chomutov)

Kolektivy dospělí:
1. Piráti Chomutov (hokej)
2. FC Baník Chomutov (futsal)
3. Florbal Chomutov (florbal muži)

Kolektivy mládeže:
1. Mládež SK Kosagym Kadaň (kickbox)
2. BK Levharti Chomutov (basketbal, mladší žákyně U14)
3. FC Baník Chomutov U17 (futsal)

Trenéři:
1. Josef Patik (Karate klub Kadaň a Klášterec nad Ohří)
2. Ladislav Šnelly (CZECH WRESTLING Chomutov, zápas řeckořímský)
3. Vladimír Růžička (hokej Piráti Chomutov)

Atletka Jana Hyjánková z TJ VTŽ Chomutov získala cenu v kategorii Masters.Masters:
Jana Hyjánková (atletika TJ VTŽ Chomutov)

Sportovní hvězda Deníku:
Ondřej Šarša (Florbal Chomutov)

Speciální cena:
Jiří Kormaník (zápas řeckořímský, TJ VTŽ Chomutov)

Autor: Miroslava Šebestová, Jaroslav Průša

13.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 30 000 Kč

Ostatní stavební technici Pracovník/ice obchodního oddělení, přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: martin.plastiak@jampl.cz, , Místo výkonu práce - Prunéřov 386, Kadaň., , Požadujeme - podmínkou je orientace v rozpočtování stavebních zakázek, schopnost práce na PC na úrovni ERP a rozpočtovacích systémů., U zájemců oceníme organizační schopnosti, schopnost plánovat, samostatnost., Pracovník bude odpovědný za realizaci zakázek menšího rozsahu (údržba a menší stavební práce) včetně alokace kapacit a kontroly kvality díla., , Nabízíme - první úvazek na dobu určitou, následně prodloužení na dobu neurčitou, Odměňování dle hrubého hospodářského výsledku svěřených středisek (příprava práce, nákup/prodej). Stravenky.. Pracoviště: Jampl - psv s.r.o. - pracoviště epru ii. - objekt naproti vlakovému nádraží, 432 01 Kadaň 1. Informace: Martin Plaštiak, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: info@sfs-alutech.cz, , Místo výkonu práce - SFS Alutech, s.r.o., Beethovenova č.p. 5765, Chomutov , , Požadujeme - uživatelská znalost na PC, NJ slovem i písmem podmínkou, AJ nebo RJ výhodou. Pracoviště: Sfs alutech, s.r.o., Beethovenova, č.p. 5765, 430 01 Chomutov 1. Informace: Alena Schneiderová, +420 474 620 134.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v pondělí od 9:00 do 11:00 hod. na adresu místa výkonu práce - životopis s sebou., , Místo výkonu práce - Pražská č.p. 5492, 430 01 Chomutov , , Nabízíme - služební telefon i k soukromým účelům, vánoční prémie 4000 Kč, individuální ocenění dle práce a zadaných úkolů, osobní hodnocení do výše 10 000 kč měsíčně ke mzdě, , , Pracovní doba je PO - PA od 8,00 - 16,30 hod.. Pracoviště: Oldřich procházka - pobočka, Pražská, č.p. 5492, 430 01 Chomutov 1. Informace: Oldřich Procházka, +420 777 300 062.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 18 000 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání v úterý od 10:00 do 12:00 hod. (životopis s sebou) na adresu místa výkonu , nebo zaslat strukturovaný životopis na email: jirikrahulik@tiscali.cz nebo volat na tel.č.: 777 773 914 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Prunéřov, U chladících věží EPRU II, , Požadujeme - ŘP sk. B, praxe v oboru min. 3 roky. Pracoviště: Jiří krahulík, Golovinova, č.p. 1349, 432 01 Kadaň 1. Informace: Gabriela Šálková, +420 777 773 914.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chomutov se přidal k Noci kostelů.
14

FOTO: Čtení z Bible i prohlídka při svíčkách. Kostely měly v noci otevřeno

Videosouhrn 24.–25. května 2018

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Stát zakáže podomní prodej energií. Kvůli šmejdům

Severní Čechy - Zapomeňte na předražené hrnce, prošívané deky a různé předváděcí akce. Takzvaní „šmejdi“ si našli nový zlatý důl: „prodávají“ elektřinu či plyn. Většinou seniorům při podomním prodeji a někdy i přes telefon.

Pokoj na Dočesnou? Pozdě! Musíte shánět rok dopředu

Žatec - Hotely mají plno už tři měsíce před slavnostmi piva a chmele v Žatci. Rychle ubývají volná místa i v okolí.

Nahotiny ve schránce: Muž poctil své sousedky, pak se obnažil na balkoně

Chomutov - Výtržníkovi hrozí až dva roky ve vězení. Další nemrava se ukájil v Kadaňské u popelnic.

Policie pátrá pátrá po zloději kabelek. Poznáte ho?

Chomutov - Ukradl kabelku rovnou z auta. Chomutovští policisté pátrají po muži, který 24. března odcizil kabelku ženě z otevřeného auta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT