VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Simona Baumrtová se opět stala nejúspěšnějším sportovcem Chomutovska

Chomutov /VÝSLEDKY, ROZHOVOR/ - Podívejte se na fotogalerii z galavečera, který přivedl v pondělí do chomutovského divadla úspěšné sportovce, jejich rodiny a fanoušky.

13.2.2018
SDÍLEJ:

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov už podeváté ovládla plavkyně Simona Baumrtová. Cenu si nemohla převzít osobně, protože je na soustředění v Dubaji.Foto: Deník/Miroslav Rada

Městské divadlo v Chomutově bylo v pondělí 12. února večer v obležení sportovců, jejich rodičů, přátel, příbuzných a fanoušků. Vyhlašovali se tam nejúspěšnější sportovci okresu. Tím úplně nejúspěšnějším se stala už podeváté plavkyně Simona Baumrtová ze Slávie Chomutov.

Cenu si osobně převzít nemohla, protože je na soustředění v Dubaji, ale většina ostatních oceněných si až na výjimky pro ceny přišla. Na druhém místě skončil karatista Tomáš Nešuta z SK Kosagym Kadaň a třetí byl kulturista Patrik Herčzík z TJ Sport Chomutov. Nejlepším jednotlivcem mezi mládeží se stal kickboxer Ladislav Eisenhammer z SK Kosagym Kadaň.

Mezi týmy dospělých neměli konkurenci Piráti Chomutov. V mládeži pak tým SK Kosagym Kadaň. Trenérem roku se stal Josef Patik z Karate klubu Kadaň a Klášterec nad Ohří. V kategorii masters zvítězila Jana Hyjánková atletika TJ VTŽ Chomutov. Speciální cenu dostal stříbrný olympijský medailista, řeckořímský zápasník Jiří Kormaník z TJ VTŽ Chomutov.

Sportovní hvězdou Deníku je Ondřej Šarša z klubu Florbal Chomutov, který získal od čtenářů Chomutovského deníku nejvíce hlasů.

Baumrtová: pokud by mi rok 2017 nevyšel, tak bych zřejmě ukončila kariéru

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov už podeváté ovládla plavkyně Simona Baumrtová. Cenu si nemohla převzít osobně, protože je na soustředění v Dubaji.Chomutov /ROZHOVOR/ – Po skvělé sezoně v roce 2013 šla Simona Baumrtová následující rok do závodů s jasným plánem, vyhrát, co se dá. Jenže i když tréninkové časy ukazovaly na zlepšení, při závodech tomu tak nebylo. Výsledky sice nebyly vyloženě špatné, ale na medaile to nestačilo. „Mnoho lidí nevědělo, že se trápím. Přestala mi fungovat hlava a trvalo to tři roky,“ prozradila na úvod rozhovoru Simona.

Opravdu jste uvažovala o konci kariéry?
Ono to nebylo tolik vidět. Pořád jsem se dokázala na Evropě dostat do finále a jen o kousek mi uteklo finále mistrovství světa, ale v mé hlavě došlo ke zlomu. K tomu, abych byla spokojená, mi chyběl jen kousek. Pořád jsem přemýšlela o tom, jak a co zlepšit. Jenže stále se mi to nedařilo, a tak jsem si minulý rok řekla, že budu plavat, jak to půjde, a nějak to dopadne. Naštěstí to vyšlo.

Loňský rok už hodnotíte jako úspěšný?
Jediné, co mě mrzí, je to, že mi na Evropě v Kodani o dvě desetiny utekla medaile. To je něco, co by mě vnitřně hodně nakoplo. Vím, že ta medaile je jenom kov a že jsem jich za svou plaveckou kariéru už získala hodně. Jenže poslední tři roky už žádnou, a tak by to pro mě znamenalo strašně mnoho. Na druhou stranu účast ve finále na MS v Budapešti stavím na úroveň medaile z Kodaně, takže dobrý. Navíc jsem vylepšila české rekordy, což se mi také delší dobu nepovedlo. Na to jsem se zaměřila, to bylo to, co jsem potřebovala, abych dokázala překonat sama sebe. To se mi nakonec povedlo a to mě motivuje do další práce.

Čemu jste přičítala to, že se nedařilo? Bylo to v hlavě?
Já plavu od svých šesti let. Když se vám najednou po dvaceti letech přestane dařit, začne to člověku vrtat hlavou. U mě to bylo z devadesáti procent o hlavě. Je to hodně frustrující a ne každému se podaří takové období překonat. Nechci se chválit, ale stojí to velké úsilí vrátit se zpátky. Pokud by mi rok 2017 nevyšel, tak bych asi ukončila kariéru. Natrénovat fyzicky není zase tak těžké, ale přemluvit hlavu aby zase dobře fungovala, to je neskutečně těžké.

Simona Baumrtová na fotografiích:

Na tréninku to bylo dobré, ale na závodech to nešlo?
Před olympiádou to ještě šlo, ale v letech 2014–15 jsem na tréninku plavala rychlejší časy, než předtím. Na závodech jsem pak čekala, že to potvrdím, a ono nic. V roce 2013 jsem vyhrála mistrovství Evropy a brala k tomu tři stříbra. V létě 2014 bylo mistrovství na dlouhém bazénu a já chtěla zase všechno vyhrát. Jenže na dvoustovce jsem skončila až pátá a to mě zlomilo. Snažila jsem se moc nemyslet na to, jak mě to poznamenalo, ale když jsem pak o tom zpětně mluvila s psychologem, tak jsem se k tomu Berlínu stále vracela a bylo jasné, že tam došlo k tomu zlomu. Já se snažím dělat věci tak, aby to bylo stále lepší. Když to pak delší dobu nejde, vadí mi to.

Jak dlouho podle vás dokáže plavec podávat špičkové výkony?
To je individuální. Já jsem začala s gymnastikou a až pak přešla na plavání. Dvoufázově jsem začala trénovat plavání až ve 12 letech. Když to vezmu takhle, tak já vlastně plavu naplno takových devět let. To zase není tak dlouho. Jinde ve světě plavou dvoufázově mnohem dřív. Proto je jejich kariéra kratší. Dochází tam mnohem dřív k fyzickému, ale hlavně psychickému opotřebení. Dejme tomu, že teď jsem ve čtvrtině svého života, takže fyzicky bych na tom měla být dobře, ale psychicky už je to horší. Já už třeba nedokážu plavat ráno od šesti hodin jako dřív. Musím začínat až později, ale objemy mám stále stejné. Je to pak daleko hektičtější, protože se celý den nezastavím.

Znamená to, že už trénujete trochu jinak, než dřív?
Zatím moc ne, ale v mém věku (smích), nejsem ještě tak stará, ale už bych se měla zaměřit spíš na intenzitu a techniku. Uplaváno už mám hodně, ale s technikou se dá pracovat stále.

Může se člověk ještě po těch letech po technické stránce předělat?
Ano, prostě musí. Je to těžké, ale není jiná možnost, protože všechno jde dopředu. Musí se to hlídat. Když mě třeba měsíc bolí rameno, tak se začnu podvědomě šetřit a to poznamená můj styl. My jsme na to přišli trochu pozdě. Nyní už je na vysoké úrovni podvodní snímání. Byli jsme v Antverpách, kde to mají dokonalé a to nám pomohlo. To je cesta ke zlepšení. Kdybych to vydržela ještě do další olympiády, tak by to mohlo přinést k dobru nějaké setinky, nebo dokonce i desetinky.

Simona Baumrtová s trofejí pro nejúspěšnějšího sportovce Ústeckého kraje za rok 2016Teď bych si dovolil trochu odbočit a zeptám se, co studia a svatba?
Já jsem takový věčný student. Magistra jsem udělala v roce 2015, teď dělám postgraduál antropologii. S tím skončím za rok. Od loňského roku pracuji jako fyzioterapeut. Teď končím studium trenérské školy plavání. Asi dělám ještě něco a teď honem nevím. Pokud jde o lásku, tak s fyzioterapeutem Kryštofem Kubou budeme mít svatbu v srpnu, ale to se už ví. K tomu víc prozrazovat nechci. No, snad jen, že jsme původně plánovali jen malou svatbu, ale chceme pozvat pár přátel a když jsme dávali dohromady seznam, tak se ukázalo, že jich je docela dost. Prozradím už jen, že se bude konat v Čechách a nebude to daleko.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Chomutov:

Jednotlivci dospělí:
Simona Baumrtová.1. Simona Baumrtová (plavání, TJ Slávie Chomutov) 
2. Tomáš Nešuta (kickbox, SK Kosagym Kadaň) 
3. Patrik Herčzík (kulturistika, TJ Sport Chomutov) 
4. Artur Omarov (zápas řeckořímský) 
5. Jan Rutta (hokej, Piráti Chomutov) 
6. Tomáš Franta (plavání, TJ Slávie Chomutov)
7. Ondřej Bišický (kanoistika, Sportclub 80 Chomutov)
8. Markéta Štolová (atletika, TJ VTŽ Chomutov)
9. Ondřej Šarša (Florbal Chomutov)
10. Michal Vondrka (hokej Piráti Chomutov)

Jednotlivci mládež:
Cena pro kickboxera Ladislava Eisenhammera z SK Kosagym Kadaň.1. Ladislav Eisenhammer (kickbox, SK Kosagym Kadaň)
2. Jakub Remuta (kajak, Sportclub 80 Chomutov)
3. Kristýna Tesařová (Karate klub Kadaň a Klášterec)
4. David Vopat (judo, TJ VTŽ Chomutov)
5. Karolína Bechyňová (sportovní šerm, Fencing Chomutov)

Kolektivy dospělí:
1. Piráti Chomutov (hokej)
2. FC Baník Chomutov (futsal)
3. Florbal Chomutov (florbal muži)

Kolektivy mládeže:
1. Mládež SK Kosagym Kadaň (kickbox)
2. BK Levharti Chomutov (basketbal, mladší žákyně U14)
3. FC Baník Chomutov U17 (futsal)

Trenéři:
1. Josef Patik (Karate klub Kadaň a Klášterec nad Ohří)
2. Ladislav Šnelly (CZECH WRESTLING Chomutov, zápas řeckořímský)
3. Vladimír Růžička (hokej Piráti Chomutov)

Atletka Jana Hyjánková z TJ VTŽ Chomutov získala cenu v kategorii Masters.Masters:
Jana Hyjánková (atletika TJ VTŽ Chomutov)

Sportovní hvězda Deníku:
Ondřej Šarša (Florbal Chomutov)

Speciální cena:
Jiří Kormaník (zápas řeckořímský, TJ VTŽ Chomutov)

Autor: Miroslava Šebestová, Jaroslav Průša

13.2.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 500 Kč Přepážkoví pracovníci na poštách Pracovník přepážky - pošta Klášterec nad Ohří 1. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Česká pošta, s.p. - klášterec nad ohří 1 - petlérská 449, klášterec nad ohří 431 51, Petlérská, č.p. 449, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: , . Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 22 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání v pracovní dny od 6:00 do 14:00 hod. na adresu místa výkonu práce - životopis s sebou., , nebo volat na tel.č.: 724 935 243 v době PO-PA od 6,00 - 18,00 hod. a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Pa a Ha - opravy a revize zdvihacích zařízení a jeřábových drah s.r.o., Dukelská 5910, 430 01 Chomutov, , Požadujeme - ŘP sk. B, vyhl. č. 50/78 Sb., možnost dalšího vzdělávání v oboru, praxe se zdvihacími zařízeními výhodou, , Pracovní doba PO-PA od 6,00 - 14,00 hod.. Pracoviště: Pa a ha - opravy a revize zdvihacích zařízení a jeřábových drah s.r.o., Dukelská, č.p. 5910, 430 01 Chomutov 1. Informace: Šárka Papežová, +420 724 935 243. Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z pryže Operátor/ka ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 735 764 965 v době Po - Pa od 14,00 - 16,00 hod. (životopis s sebou), , Ostatní zájemci mohou zaslat strukturovaný životopis na e-mail: , , Místo výkonu práce - Toyoda Gosei Czech, s.r.o., Klášterec nad Ohří, , Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost a časovou flexibilitu. Pracoviště: Toyoda gosei czech, s.r.o., Průmyslová, č.p. 2, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Nikola Vrbová, +420 735 764 965. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 500 Kč Pomocníci v kuchyni Pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání na adresu místa výkonu práce - životopis s sebou., , Místo výkonu práce - Pizzeria Altorrente - Boženy Němcové 1030/4, Vejprty, 43191, , - provádí umývání bílého a černého nádobí, - dodržuje bezpečnostní a hygienické předpisy, používá ochranné pomůcky. Pracoviště: Jipa gastro s.r.o. - pracoviště vejprty, Boženy Němcové, č.p. 1030, 431 91 Vejprty. Informace: Jindřich Veverka, +420 777 281 778.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Divizní tým KST Jirkov. Na snímku zleva Miroslav Hrnčál, Jiří Šmucr, Vojtěch Průša a Marcel Feifrlík.

Stolní tenisté KST Jirkov A vybojovali v divizi dvě výhry

Ilustrační fotografie.

Kriminalisté obvinili další dva muže z ovlivňování voleb v Ústeckém kraji

Nový Týdeník Chomutovsko: O vzniku republiky před sto lety a založení golf klubu

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

V derby krajského přeboru předvedla Kadaň proti Perštejnu zničující závěr

Kadaň - V dramatickém derby dvou nedalekých klubů byl úspěšnější Tatran Kadaň, když o svém vítězství nad Spartakem Perštejnem rozhodl gólem v 89. minutě utkání krajského přeboru.

Je na dně, ať už psychicky nebo finačně, reaguje Konečný na výzvu Horvátha

Ústí nad Labem /ANKETA/ - Boxer Horváth vyzval Konečného. Vadí mu, jakým směrem vede český profesionální box. 

Patentované zábaly mámy z Klášterce bodují v Česku i ve světě

Klášterec nad Ohří /FOTO/ - Projekt Mamavis Martiny Štefankové zvítězil v celorepublikové soutěži a je mezi top osmi v celosvětové soutěži Startup World Cup.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT