Čtenáři Chomutovského Deníku a novináři vynesli již potřetí v řadě na vrchol plavkyni TJ Slávie Chomutov Simonu Baumrtovou. V naší anketě má nakročeno k podobné kariéře jako Karel Gott ve Zlatém Slavíkovi. O jejím vítězství málokdo pochyboval a navíc má spoustu úspěchu před sebou.

Včerejší vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2011 okresu Chomutov, kterou společně s agenturou ČOK-CZ pořádají Chomutovský deník a Město Chomutov, podtrhla vynikající závěr sezony talentované plavkyně. Přestože plavání nemá tolik fanoušků jako kolektivní sporty, bronz z mistrovství Evropy a šest titulů z domácího šampionátu to je těžko zpochybnitelná kvalifikace na titul nejlepšího sportovce.

Tato mladá sportovkyně je nejzářivější hvězdou českého plavání a své snažení směřuje k olympijským hrám, které se budou konat letošní rok v Londýně. Během uplynulého roku se navíc dokázala podívat do finále světové Univerziády a Číny, kde reprezentovala na MS.

Bohužel, Simona sama si do chomutovského divadla nemohla pro cenu přijít, protože je nemocná. Převzal ji proto za ni její bratr, rovněž plavec, Ondřej Baumrt.

Pro Simonu je to již čtvrté vítězství v naší anketě, protože loňský ročník vyhrála nejen za Chomutovsko, ale za celý kraj.

Větší překvapení čekalo na diváky v chomutovském divadle při vyhlašování Hvězdy Deníku, tedy sportovce, který obdržel nejvíce hlasů od čtenářů. V této kategorii totiž Simonu Baumrtovou dokázal přetlačit nejproduktivnější chomutovský florbalista Martin Morava (více ZDE). Ten táhne svým průměrem dvou kanadských bodů na zápas tým FbC 98 k nejvyšším příčkám ve druhé lize.

Vítěz se změnil i ve všech ostatních kategoriích. Na titul mezi kolektivy dosáhli basketbaloví Levharti, kteří si trofej vysloužili za postup do Mattoni NBL, kde se jako nováčci perou o play off. Mladým kolektivům letos vládli mladší dorostenci Pirátů, kteří vedou svou skupinu extraligy a budou útočit na nejvyšší příčky v české nejvyšší soutěži.

Mezi jednotlivci se vůbec poprvé dostal do vítězné trojky plavec Tomáš Franta. A hned první ocenění bylo pro jednoho z nejtalentovanějších plavců to nejvyšší.

V poslední kategorii veteránů uspěl softballista Jaroslav Lhoták, který je nejstarším nastupujícím hráčem v české nejvyšší soutěži a stále pomáhá Beavers k získávání úspěchů.

Včerejší večer v chomutovském divadle, který se konal pod záštitou primátora města Chomutova Jana Mareše, okořenil i kulturní program. Vystoupila například Monika Agrebi. Vyhlášení moderoval Ondřej Krátoška.

Nejúspěšnější sportovec Chomutovska

Jednotlivci dospělí

1. Simona Baumrtová (Plavání TJ Slávie Chomutov)
2. Branko Tarkulič (Kanoistika SC 80 Chomutov)
3. Pavel Staněk (Basketbal BK Levharti Chomutov)
4. David Hruška (Hokej Piráti Chomutov)
5. Artur Omarov
6. Martin Morava
7. Petr Jíra
8. Lubomír Vrbenský
9. Jaroslava Čihařová
10. Věroslav Sucharda

Kolektivy dospělí

1. BK Levharti Chomutov (basketbal)
2. SC 80 Beavers Chomutov (softbal)
3. Piráti Chomutov

Jednotlivci mládež

1. Tomáš Franta (plavání TJ Slávie Chomutov)
2. Daniel Pokorný (kanoistika SC 80 Chomutov)
3. Nikola Herejková (Kickbox Kosagym Kadaň)

Kolektivy mládež


1. Mladší dorost Piráti Chomutov (hokej)
2. Kadeti SC 80 Beavers Chomutov (softbal)
3. Junioři FbC 98 Chomutov (florbal)

Masters

Jaroslav Lhoták (Softbal SC 80 Beavers Chomutov)

Sportovní hvězda Deníku: Martin Morava (florbal FbC 98 Chomutov)