Zkuste naposledy v letošním roce udělat něco neobvyklého. Třeba jít mezi lidi do přírody. Právě tam vás zvou pořadatelé třetího ročníku Silvestrovského výšlapu na Kočičák - chomutovští skauti spolu se členy Muzea československého opevnění z let 1936-1938 „NA KOČIČÁKU”.

Vyjděte si kousek nad Chomutov do nadmořské výšky cca 530 metrů k bunkru „Na Kočičáku“ známý je spíše jako „Řopík“. Pokud přijdete, najdete tu vojenský stan - hangár, kde se budete moci občerstvit třeba čajem nebo jiným horkým posilujícím nápojem, venku na ohni si opéct buřt, připít si se známými pod širým nebem nebo se jen tak kochat zimní přírodou. Buřty si můžete přinést vlastní, ale bude je možné zakoupit i na místě, k mání budou letos opět utopence nebo chleba se sádlem a cibulí.

Každý účastník ještě dostane pamětní lístek, pamětní razítko a pohlednici. V prodeji tu budou i upomínkové předměty, jejichž zakoupením můžete podpořit konto Světluška a pomoci tak nevidomým lidem.

Samozřejmě bude otevřené a osvětlené i muzeum v bunkru, přístupné budou rovněž okolní pevnůstky. Kdo bude mít zájem, může projít celou naučnou stezku kolem opevnění.

Výšlap není nijak organizovaný, každý vyjde odkud chce, nutné je ale dojít k Řopíku mezi 12:30 a 14:30 hodinou jen v tomto časovém rozmezí se tam budou dít věci výše popsané. Dojít můžete pěšky nebo na lyžích či sněžnicích (bude-li sníh), auta nechte určitě doma.

Kdo se přijde za skauty podívat, udělá alespoň něco zdravého pro své tělo před silvestrovským hodokvasem a pokud se vydaří i počasí, bude určitě nadšen ze zimní přírody i dalekého rozhledu.

Koho by zajímalo ještě více informací o této akci, může se podívat na webovou stránku výšlapu: ZDE

Výšlap se v minulých letech realizoval již dvakrát. Již pokusný ročník výšlapu v roce 2009 měl úspěch - přišlo na něj téměř sto třicet lidí a i když celé okolí halila mlha, všem se akce moc líbila. Vloni bylo sice lidí méně , kolem osmdesáti, patrně díky třeskutému mrazu, ale atmosféra byla nádherná. Letos připadá Silvestr na sobotu, takže organizátoři očekávají mnohem víc účastníků než v minulosti. (nej)