Některé části měst vypadají po Silvestru jako po výbuchu. Zábavná pyrotechnika je rozházená všude, výjimkou nejsou ani rozbité lahve na chodnících či rozkopané odpadkové koše. Úklidové čety vyrazily do měst hned na Nový rok. S úklidem pokračovaly také včera a hotovo by mělo být nejpozději do konce týdne.

Chomutov uklízí přes padesát lidí

Na Nový rok vyrazily do centra Chomutova dvě osádky vozů Technických služeb města Chomutova. Čtyři lidé se zde snažili uklidit použitou pyrotechniku, rozbité lahve a další nepořádek. Včera se do úklidu zapojili také zaměstnanci z veřejné zeleně a lidé z veřejné služby. „Do ulic Chomutova dnes vyrazilo celkem sedm vozidel, třicet jedna zaměstnanců Technických služeb a dvacet tři zaměstnanců veřejné služby,“ informoval provozně technický náměstek Technických služeb města Chomutova Miroslav Šulta.

Pokračovat se bude i v dalších dnech. „Do okrajových oblastí města bychom se měli dostat do tří dnů,“ sdělil Šulta. Ve středu či ve čtvrtek by tedy měl být nepořádek po silvestrovských oslavách uklizený.

Také v Jirkově se s úklidem začalo hned první den roku 2012. Čtyři zaměstnanci Krušnohorských služeb se zaměřili především na náměstí, Kostelní ulici a střed města. Od včerejšího dne likviduje použitou pyrotechniku a další nepořádek deset lidí. Podle ředitele Krušnohorských služeb, je však nepořádek po letošním Silvestru daleko menší než loni. „Za týden bychom měli být z toho nejhoršího venku,“ informoval ředitel společnosti Slavomír Radimec.

V Kadani nerozlišují úklid po Silvestru od jiných dní. „Odveze se tak, jako jiné dny dvacet až pětadvacet tun odpadu,“ informoval ředitel Technických služeb Kadaň Jan Sojka. Přesto na Nový rok v dopoledních hodinách vyrazilo na náměstí a do jeho okolí pět zaměstnanců Technických služeb. Včera se vydala do kadaňských ulic všechna technika a patnáct lidí.