Záchranáři vyjížděli v kraji zhruba ke dvaceti případům v souvislosti s pyrotechnikou. "Explodovala lidem v rukou. Úrazy jsou velmi vážné, hlavně jde o devastující poranění rukou, amputace či částečné amputace prstů," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. "Mimořádným případem je úraz u malého dítěte, ročník narození 2008. Odpalovalo s otcem zábavní pyrotechniku a vážně se zranilo, nyní je převáženo do centra pro úrazy ruky ve Vysokém nad Jizerou," doplnil Voleník.

U dvou výbuchů petard zasahovali policisté, jeden se stal v Mostě a druhý v Bílině.

Sanitky vyrážely do terénu dále hlavně k úrazům spojeným s alkoholem. Celkem záchranka měla o silvestrovské noci na 200 zásahů.

Podobný počet zásahů si připsali také policisté. Od půlnoci zhruba do 07:00 vyjížděly hlídky ke 192 případům. "Většina se týkala výtržnictví a agresivních opilých osob, policie případy řešila nejen mezi hosty v barech, ale i v rámci rodin a mezi sousedy," řekla krajská policejní mluvčí Jana Slámová.

V Kadani se měl postřelit opilý muž, když manipuloval se svou pistolí. Výstřel ho trefil do hlavy, ale zranění je podle všeho jen lehké.

Běžnou silvestrovskou noc zažili hasiči. Operační důstojník krajských hasičů ČTK řekl, že hasili hlavně popelnice a kontejnery. "Nic mimořádné jsme nezaznamenali," dodal.