Sedmý ročník projektu odstartovala společnost Sodexo. Zapojit se mohou lidé pomocí veřejné sbírky, kterou spustí 21. dubna. Na webových stránkách projektu vyberou přání, které by rádi pomohli splnit. Ke každému vkladu pak společnost přidá stejnou částku, konečná se tedy zdvojnásobí. „Minulé ročníky jasně potvrdily, že touha žít aktivní život mnohé z nás neopouští ani v pokročilém věku. Loni se tak splnilo například přání seniorům z České Kamenice, kteří chtěli venkovní posilovnu, Senioři z Mezigeneračního centra Jesenice zase dostali výlet do Říma,“ uvedla mluvčí společnosti Natálie Sedláčková s tím, že prostřednictvím projektu Plníme přání seniorům se už zaplatily dvě stovky podobných aktivit.

Jediná podmínka

Dočkat se nyní mohou i další senioři. Přání, která jim pomohou být více aktivní, mohou domovy a kluby seniorů, pečovatelské domy, sanatoria, hospice nebo stacionáře registrovat do 29. března na www.plnime-prani-seniorum.cz. Cílem je, aby senioři žili aktivně a prostřednictvím splněných přání se zlepšila kvalita jejich života – to je také jedinou podmínkou pro přihlašované návrhy.

Na snímku Piráti Chomutov (v bílém) při útoku na karlovarskou branku.
Oslabení Piráti zdolali Energii po nájezdech

V Ústeckém kraji se v loňském roce do projektu zapojilo pět organizací, z toho tři z Děčínska a dvě z Chomutovska. Na Děčínsku získal Domov důchodců v Lipové pomůcky k malování horkým voskem. Díky této technice dokáže mnoho lidí vyjádřit své pocity a uvolnit případné bloky. Splněného přání se dočkali také senioři z Centra sociálních služeb v Děčíně. „Díky projektu se nám podařilo získat terapeutický stůl s interaktivním zařízením. Ten slouží pro potřeby klientů Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici. Jeho hlavním přínosem je trénink jemné motoriky, klienti mohou díky pomůcce cvičit a rozvíjet tyto pohybové schopnosti,“ sdělila mluvčí centra Kateřina Podzimková.

Stůl dokáže promítnout osm her s využitím animací ovládaných pohyby rukou. Kromě motoriky zlepšuje i koordinaci, postřeh, rychlost reakce a sociální interakci.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov
Zoopark postrádá majetek za miliony. Ředitelka podala trestní oznámení

Výběh pro morčata

Na Chomutovsku se dočkali splněných snů v Kadani. Městská správa sociálních služeb Kadaň získala venkovní výběh s domečkem pro králíky a morčata. Animoterapie je totiž jednou z účinných metod využívaných při léčbě psychických problémů.

Společně cvičit pak mohou senioři z Domova pro seniory a Domova pro osoby se zdravotními postiženími v Mašťově. Ti rádi jezdili na rotopedu, protože má ale mnoho z nich zdravotní handicap, nemohli se věnovat společným aktivitám tak jako ostatní. Díky projektu získali stroj, který je uzpůsobený jejich potřebám.