Intenzivní pátrání po ztracené seniorce z Německa probíhalo v neděli 14. ledna večer v Krušných horách, konkrétně v okolí Božího Daru. Do akce vyrazily policie i horská služba. Dámu naštěstí později spatřili jinde.

Sedmašedesátiletá žena přijela do naší země na výlet s cestovní kanceláří. Naposledy ji viděli její přátelé v neděli 14. ledna při večeři v hotelu Anna v Božím Daru. „Když se poté nedostavila k autobusu, obrátili se zástupci cestovní kanceláře a manžel na nás. My jsme pak informovali Policii ČR a předali informaci i našim kolegům z německé horské služby Bergwacht DE,“ uvedl k zahájení pátrací akce Ondřej Vank, zasahující člen Horské služby Krušné hory.

„Dali jsme dohromady dvacet tři osob s potřebnými zkušenostmi a vybavením. Kromě těch, kteří se pohybovali v okolí horského střediska na terénních čtyřkolkách a sněžných skútrech, jsme nasadili do těžšího terénu i dvě hlídky na skialpinistických lyžích,“ popsal akci horských záchranářů Ondřej Vank.

Postupně se do pátrání kromě českých a německých záchranářů zapojili i příslušníci Policie ČR a jejich kolegové v SRN. „Policistů na obou stranách pátralo 19, i oni používali terénní techniku. Nakonec ale nikdo z nás úspěšný nebyl. My jsme akci na našem území ukončili krátce po desáté večer, protože přišla informace od policistů, že kolem 18. hodiny byla paní viděna v německém Annabergu,“ doplnil Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory.

Celá pátrací akce jak na české, tak na německé straně se nakonec ukázala jako zbytečná. Žena byla zřejmě dezorientovaná a sama se ihned po večeři vydala pěšky domů. „Někdy před půlnocí pak byla německými policisty nalezena zcela v pořádku, jen zřejmě vysílená, nedaleko jejího bydliště 60 kilometrů od naší hranice,“ dodal náčelník Güttner.

(zem, zpp)