Přesněji – byla mu adresována, ale našla ji jeho žena, která je se dvěma dětmi na mateřské dovolené. Obálka jí ale přišla podezřelá už od začátku, uvnitř nahmatala nějaký prášek. „Bylo to jako kdyby tam někdo vysypal dva pytlíky čaje,“ popisuje Komínek. Po příjezdu svého manžela domů obálku prosvítili a proti světlu si přečetli zmíněnou vyhrůžku. Obálku dali do igelitového pytlíku a jeli rovnou na policii.

Antrax nebo čaj?

Prášek v obálce má zastrašovací účinek, naráží zřejmě na teroristické útoky smrtelným antraxem, které se objevily před několika lety. Podle tiskové mluvčí Marie Pivkové policisté pošlou prášek k odborné expertize.

Ani Komínek nevěří, že by šlo o jedovatou látku, na policii vtipkoval o druhu čaje. Ale v klidu také úplně není. „Působí to tísnivě hlavně na rodinu. Je to o to horší, že obálka přišla k nám domů a ne třeba do kanceláře,“ dodává šéf komunistů, který je chomutovských i krajským zastupitelem a rovněž asistentem senátora Václava Homolky.

Dopis byl poslaný ve čtvrtek z chomutovské pošty číslo 3 a podle razítka ji musel autor předat přímo na přepážce. „Chtěl bych vidět osobnostní profil člověka, který je schopný něco takového udělat,“ kroutí hlavou Komínek.

Politika…?

Vyhrůžka dává jasnou souvislost s politikou, Komínek ale nechce spekulovat, jestli to může mít souvislost přímo s jeho angažováním se v nějaké konkrétní věci. „Politický podtext to má, ale nechci předjímat, že by to pocházelo z nějaké konkurenční strany, nejsme v Chomutově tak radikální opozice jako jinde,“ uvedl. „Možná to může pocházet spíš od lidí, kteří stojí v pozadí.“

Zároveň s obálkou podal Jaroslav Komínek na policii rovnou i trestní oznámení na neznámého pachatele.

Výhrůžkám čelila v poslední době zejména primátorka Ivana Řápková. Poslední anonymní vyhrůžku dostala loni v září. Čelila jim už v dubnu 2008. Někdo jí tehdy poštou poslal nábojnici s varováním, že pokud nezmizí z radnice, čeká ji smrt. Žádného z pachatelů se policii nepodařilo vypátrat.