„Potěšili nás ohlasy od prodejců i návštěvníků, kteří většinou chválili. Líbila se jim hlavně atmosféra a také to, že tu bylo příjemně teplo,“ prozradila Deníku jedna z pořadatelek akce Jana Raška Moutelíková.

Našli se ale i návštěvníci, kterým se nové prostory nelíbily. „Byl tam vydýchaný vzduch a horko. Nedalo se pořádně dostat k prodejním pultům. Na tak malé prostory tu bylo hodně lidí a vznikala tlačenice. Na Fler jarmarku jsem byla už po čtvrté a tady se mi líbilo nejmíň. Pěkné to bylo třeba v knihovně,“ postěžovala si Jana Spodniaková z Chomutova.

„Stísněnější prostor nás donutil k omezení počtu prodejců. Mělo to ale i své výhody, protože jsme mohli vybrat ty, o jejichž zboží je zájem,“ vysvětlila Moutelíková. Největším hitem jarmarku se staly psí obojky. Podle prodejce se jich podařilo prodat daleko víc než třeba na mezinárodní výstavě psů.

Ke koupi bylo zavedené zboží drobné řemeslné výroby, jako šperky, dekorace, vánoční výzdoba, keramika a podobně. „Jedná se o ruční práci a ve většině případů se toto zboží nedá jinde koupit. Trhy jsme začali pořádat právě z důvodu, abychom podpořili drobné řemeslníky a umělce z regionu,“ dodala Moutelíková.

Pořadatelé teď mají tak trochu těžkou hlavu z toho, kde příští trhy uspořádají. Sem do sklepení se trhy přesunuly spíše z nouze. Vyzkoušené prostory totiž byly obsazené. Například v galerii Špejchar nebyl volný termín. „Nestihli jsme si ještě poslední trhy vyhodnotit, a tak nevím, zda budou i příště tady, nebo jinde. Nejvíce nám vyhovoval kostel svatého Ignáce ale pan farář takovou akci v kostele nechce,“ posteskla si Moutelíková. Jasno o tom, kde příští trhy budou, chtějí mít pořadatelé nejpozději do týdne. V úvahu přichází i možnost pořádat trhy na úplně jiném místě. „Ozvali se nám také z Červeného hrádku, abychom udělali trhy na zámku,“ uzavřela Moutelíková.