Na silnici I/ 13 mohl ve středu večer vyhasnout další život a přibýt další křížek. Čtvrt hodiny po desáté hodině večerní zde totiž řidič osobního vozu srazil chodce. Z místa nehody ujel, aniž by poskytl zraněnému první pomoc nebo celou událost ohlásil na policii.

Chodec přitom utrpěl četné zlomeniny. Rychlou záchrannou službu si však musel přivolat sám. Podle lékařů se bude léčit minimálně tři až čtyři týdny.

Neštěstí se stalo v úseku mezi Chomutovem a Jirkovem. „Chodec se pohyboval po pravé krajnici komunikace 1/13 přibližně sto metrů před autobusovou zastávkou u lesoparku ve směru od Chomutova na Jirkov," přibližuje policejní mluvčí Marie Pivková.

Pomozte policii dopadnout řidiče

„Vozidlo, které chodce srazilo, má poškozené pravé zpětné zrcátko černé barvy, které není lakováno," poukazuje Pivková na indicii, která může pomoci při pátrání. „Případné svědky této události žádáme, aby zavolali na linku 158 nebo přímo na telefon dopravního inspektorátu v Chomutově 974 447 251 nebo 974 447 255," dodává.

Pokud bude řidič dopaden hrozí mu obvinění hned z dvou trestných činů- z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravní nehody. Za první čin může jít, v případě, že bude odsouzen, na dva roky do vězení, v druhém případě až na pět let.

Nebezpečná třináctka

Silnice I/13 je v Chomutově jednou z nejnebezpečnějších silnic. Jen v loňském roce, na úseku mezi autobusovou zastávkou u zooparku a otvickou obchodní zónou, policisté řešili celkem devatenáct dopravních nehod. Jedna skončila tragicky, při dalších dvou lidé utrpěli těžká zranění a v šesti případech lékaři diagnostikovali zranění jako lehké. Také letos v tomto úseku již vyhasl jeden lidský život a došlo zde celkem k sedmi nehodám, a to i přes to, že policisté stále nabádají chodce, aby využívali k přecházení podchody a nadchody a v případě, že již musí využít tuto komunikaci, aby dbali nejvyšší opatrnosti a nosili reflexní oblečení či světla.