Městská věž, modré nebe, věžička radnice a …vzduchotechnika. Podle některých obyvatel by plechové trouby z Centralu měly zmizet.
A podobný názor má i město. „Vzduchotechnika nám také vadí. Jednáme o zakrytí tak, aby nerušila,“ odpověděl na dotaz jednoho z Chomutováků na setkání s občany náměstek primátora Jan Řehák.

Na nevzhlednou vzduchotechniku průběžně reagovali i naši čtenáři v diskusích pod články o Centralu na internetu. „Zvláště ty roury na střeše jsou úchvatné,“ ironicky napsala čtenářka pod přezdívkou HM.

Zůstává ale otázkou, kdo případné zakrytí plechů provede a zaplatí. Oba soukromí investoři zainteresovaní v Centralu od toho dávají ruce pryč. „Je to ještě věc developera, zařídit by to měli ještě oni,“ řekl minulý týden Deníku ředitel obchodního centra Jiří Brichta.

Podle Brichty by to tedy měla zařídit společnost Crestyl, která pozemky koupila a postavila na nich obchodní a bytový dům. A pak centrum prodala společnosti Hutment Trust.

Crestyl ale tvrdí, že město musí obrátit právě na nového majitele, říká Radim Sayed, obchodní ředitel Crestylu. „Pokud chce nyní město vzduchotechniku upravit, musí současnému majiteli centra definovat, jaké úpravy má učinit.“

Zároveň má za to, že při výstavbě žádnou chybu neudělali. „Skupina Crestyl předložila městu při přípravách stavby Central Chomutov několik variant řešení vzduchotechniky s různým stupněm jejího zakrytí. Výsledná podoba byla vybrána architektem města a odsouhlasena stavebním úřadem a přesně podle těchto pokynů se vzduchotechniku zrealizovala,“ uvádí Radim Sayed.

Město tvrdí, že jedná přímo s Crestylem. „Pan náměstek Řehák jednal se zástupci společnosti Crestyl s tím výsledkem, že společnost předloží architektu města varianty řešení zakrytí vzduchotechniky OC Central. Společnost předložila 8 návrhů, kterými se teprve bude zabývat vedení města a příslušná komise rady,“ uvedl mluvčí Chomutova Šárka Schönová.

Chtěli byste, aby byla vzduchotechnika na Centralu zakrytá nebo ne? Diskutujte pod článkem a hlasujte v anketě vpravo.