Dosud nejvyšší teplotu vzduchu zaznamenala stanice 20. března 1991, kdy přístroj ukazál 15,8 stupňů. V roce 2005 se ale lidé v této době ještě halili do silných zimních kabátů. Chomutovsko totiž sužovaly mrazy, na stanici naměřili 6,2 stupňů pod bodem mrazu. Teplota v regionu se pravidelně sleduje od roku 1978.

Březen je zatím pro Chomutovsko teplotně celkově nadprůměrný. Průměrná nejvyšší teplota neklesla pod 10 stupňů, 8. března dosáhla dokonce osmnácti stupňů. V žádném z březnových dnů motoristé nemuseli řešit výrazné problémy s ranními mrazy. Březnová statistika uvádí nejnižší teploty kolem tří stupňů pod nulou, a to jen v brzkých ranních hodinách.

Počasí se má ale už o víkendu změnit k horšímu. „Během několika dní by měla dorazit zvlněná studená fronta, která srazí teploty dolu a ovlivní počasí v Krušných horách. Během víkendu už bude tedy rozhodně chladněji, v neděli pak očekávejme oblačnost a zataženo," vysvětlil vedoucí vedoucí regionálního předpovědního pracoviště Martin Novák. Žádná velká zima by se ale podle jeho slov už vrátit neměla. „Přesto může a možná i bude na horách, i přes příznivé počasí, sněžit. Teploty jsou tam stále spíše nižší," dodal Novák.

20. březen v číslech a datech
Nejvyšší sněhová pokrývka: nejvíce sněhu naměřili v roce 2008, kdy Chomutovsko krylo 5 cm sněhu. Včera se žádný sníh na Chomutovsku, vyjma některých horských oblastí, nenacházel.
Nejvyšší srážky: nejvíce pršelo v roce 2001, kdy spadlo 7,8 mm, včera po dešti na Chomutovsku ale ani stopy.
Nejsilnější nárazy větru: nejsilnější vichřici zažil region v roce 2004, kdy vítr foukal silou téměř 30 m/s. Včera se držel jen mezi příjemnými cca 8 až 14 m/s.