Asi nejvíc Kadaňské trápí ztráta pamětní desky, která byla součástí promenády. Upevněna byla velkými šrouby přímo do skály. „Někdo se s ní musel lopotit celou noc,“ divil se starosta Jiří Kulhánek, že to někomu stálo za to. „Přitom si neumím představit, které sběrné suroviny by ji vykoupily. Celou ji pokrýval vyrytý text, loga, znak Kadaně a uprostřed byl obrázek běžícího Maxipsa Fíka,“ upřesnil starosta. Proto se domnívá, že hodnotná cedule z antikora s největší pravděpodobností skončila v řece.

Další škodu kdosi napáchal na jedné z nových atrakcí podél nábřeží. Na kolotoči, kterým je možné otáčet jen za pomoci dvou kol, už chybí šlapka. Z cyklostezky zase zmizel lankový výplet jednoho z mostků.

„Nemám z toho žádnou radost. Řeknu vám, že moje největší touha je, chytit někoho takového při činu,“ zlobil se starosta při výčtu těchto škod. Zatímco si šroťáci výměnou za kradený kov ve sběrně přijdou leda na pár desítek korun, město přichází o desetitisíce.

Městská policie pro jistotu zajela do všech sběrných surovin na Kadaňsku, ale také v Březně a v Chomutově. Požádala je o spolupráci. „Přislíbili nám, že jakmile jim někdo přinese tyto věci, nebo další předměty z antikora, dají nám vědět,“ informoval ředitel Městské policie v Kadani Jindřich Drozd.

Kadaň je známá tím, že se nebojí tvrdšího postupu vůči sběračům kovů. Už před lety se inspirovala postupem strážníků v Ústí nad Labem a po jejich vzoru šroťáky pravidelně kontroluje. Jakmile jim chybí potvrzení, jak kov nabyli, což je většina případů, musí svůj úlovek odevzdat. „Když mají plnou kárku a musí nám náklad předat, bolí je to nejvíc,“ dodal Jindřich Drozd. V Kadani jich proto ubylo. I tak ale očesávají objekty a zahrádkářské kolonie a nabytý kov pro jistotu vozí do vzdálenějších sběrných surovin. Například v Chomutově.

Přestože má v tuto chvíli městská policie sběrné suroviny podchycené, prosí o spolupráci i občany. „Větší všímavost lidí by mohla pomoci omezit krádeže,“ věří její šéf. „Když uvidí někoho s podezřelým nákladem a zavolá, hodně nám tím pomůže. My už prověříme, jestli není kradený,“ ujistil Drozd.