„Inspirovala jsem se miminkem, které jsem nedávno viděla. Byl úplně jiný než ostatní děti, hrozně roztomilý. A jmenuje se Vilém. I proto se mi to jméno tolik zalíbilo," svěřila se devětadvacetiletá modelka. Postěžovala si zároveň, že je jí zima. Přijela totiž rovnou z pražského letiště po návratu z Egypta, kde učila 12 mladých dívek základům modelingu.

Chomutovský primátor v sobě zase nezapřel fanouška hokejových Pirátů, jimž se podařil návrat do extraligy. „Majiteli týmu jsou otec a syn Veverkovi. Oba Jaroslavové, navíc Jaroslav nejmladší se narodil nyní 1. dubna. Proto jsem pro pelikána zvolil jméno Jarda," vysvětil. Oslavy Dne Země provázel tentokrát pokles teplot, což se podle ředitelky zooparku Ivety Rabasové projevilo i v počtu návštěvníků.

„Ve srovnání s minulými roky je to slabší, Teplota ale poklesla na devět stupňů Celsia, navíc se tento víkend sešla v regionu řada dalších atraktivních akcí. Myslím si také, že spousta rodin se chystá do zooparku příští víkend, kdy v rámci Chomutovských slavností na našem statku oslavíme i 40. výročí založení zooparku. Dorazí i jeho zakladatel a první ředitel Walter Merkel," uvedla. Díky příspěvku 200 tisíc korun od Nadace ČEZ se děti dočkaly v zooparku dalších herních prvků včetně kolotoče v dětské zoo. Poprvé na něm děti v sobotu roztočili kmotři pelikáních mláďat Daniel Černý a Dominika Mesárošová.

Den Země nabídl tradičně i soutěže, hry, divadelní představení či diskotéku pro děti, ukázku výcviku dravců, skákacích bot či hudební vystoupení.

Od roku 2009 patří k oslavám Dne Země i výsadba nového stromu, jehož se ujímá primátor města.