Vedení města ženu kontaktovalo den po požáru s nabídkou pomoci. „Následně přišla s tím, jestli bychom jí nemohli poskytnout bydlení, protože nabídka, kterou dostala od soukromého vlastníka, pro ni byla finančně neúnosná. Nezvládla by to,“ nastínil náměstek primátora Milan Märc.

V momentě, kdy paní Eva přišla, zasedala rada města a přítomno bylo i vedení městské organizace Chomutovská bytová. „Byla to shoda náhod a štěstí pro obě strany, protože organizace byt ve spolupráci s městem obratem zajistila. Zrovna byl prázdný. Jedná se o byt 1+1 na Kadaňské,“ doplnil náměstek s tím, že se rodina hned následující den nastěhovala. Město jí poskytlo také jednorázový finanční dar 50 tisíc korun.

Požár zaměstnal ráno 30. května šest jednotek hasičů, kteří z domu na sídlišti Březenecká evakuovali 120 lidí. Jednu velmi vážně zraněnou osobu vrtulník transportoval do ústeckého traumacentra, celkem bylo ošetřeno 20 lidí, kteří měli dechové potíže poté, co se nadýchali kouřových zplodin. Jednalo se také o stresové reakce.

V době, kdy požár vypukl, rodina nebyla doma. „Maminka Eva, naše kamarádka, se v brzkých ranních hodinách sebrala a odjela rozvézt děti do školy i školky. Obdržela hovor od známého, že jí asi hoří byt… Ihned volala hasiče a jela domů,“ přiblížila dění na sociálních sítích Claudia Chadim. „Plameny se rozšířily naprosto všude. Hasiči Evu nepustili už ani pro pejska z důvodu obrovských plamenů, které se šířily rychlostí blesku,“ doplnila.

Škoda na domě dosáhla pěti milionů. Příčiny požáru vyšetřují kriminalisté, kteří případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Podle jejich zjištění by příčinou požáru mohla být závada na elektroinstalaci.

„Prověřování požáru pokračuje, kriminalisté si ke zjištění jeho příčiny mimo jiné vyžádali odborné vyjádření z oboru kriminalistika, odvětví elektrotechnika,“ sdělila policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: AmFík v Kadani čeká přestavba za miliony. Dřevo se rozpadá

Amfík na kadaňském nábřeží čeká přestavba. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová