"Průtok je zvýšen na hodnotu 17 metrů krychlových za sekundu dnes od 09:00 do 13:00. Poté bude vrácen na původních deset metrů krychlových za sekundu," řekl Svejkovský. Dočasně zvýšený průtok podle něj i tak zůstává hluboko pod dlouhodobým průměrem, který je přibližně 30 metrů krychlových za sekundu, takže lidé a majetek v okolí Ohře nemohou být ohroženy.
Vysazování pstruha duhového souvisí se začátkem pstruhové sezony, která začíná ve středu. "Do revírů Ohře 8A a 8B pod Nechranickou přehradou vypustíme 500 kilogramů ryb, což představuje zhruba 1400 kusů pstruha s přibližnou délkou 35 centimetrů," řekl ČTK Václav Jelínek z Českého rybářského svazu Ústí nad Labem.
Vysazování pstruha se teď bude opakovat každý měsíc až do listopadu, kdy končí lovná sezona. Každý rybář má právo odnést si od vody tři lososovité ryby denně. Takto vyloví 70 až 80 procent vysazených pstruhů. "Zbytek padne za oběť pytlákům a predátorům, jako jsou kormoráni, nebo ve vodě zůstane," uvedl Jelínek.
Úsek Ohře pod Nechranickou přehradou je nejatraktivnějším a největším pstruhovým revírem v severních Čechách. Další jsou na Kamenici, Smědé, Lužické Nise a Jizeře.