„Vítězem výběrového řízení se stal Jiří Herlitze, který ze všech přihlášených uchazečů nejlépe splnil požadavky územního svazu, je zároveň dlouhodobým členem rybářské stráže a má rovněž bohaté zkušenosti z bezpečnostních složek,“ informoval Severočeský územní svaz. Nový, 46letý profesionální strážce začne svou činnost vykonávat v průběhu dubna. Spolupracovat bude s ostatními členy rybářské stráže. „Ze strany Severočeského územního svazu bude náležitě vybaven. Bude mít rovněž k dispozici pokutové bloky, a je oprávněn udělovat pokuty do výše pět tisíc korun na místě dle platné legislativy, případně i dále předat viníka k přestupkovému řízení, případně trestnímu stíhání dle závažnosti provinění,“ popsal svaz.

Profesionální stráž má zajistit četnější kontroly rybářů na největší severočeské vodní ploše. Ty nyní provádí stráž složená z dobrovolníků, kteří tuto činnost vykonávají ve svém volném čase.

Klášterec nad Ohří rozjíždí projekt sdílených kol. Po městě bude 15 stanovišť.
Klášterec chystá novinku. Rozjede sdílená kola, patnáct minut bude zdarma

„Věříme, že se s pomocí profesionální rybářské stráže podaří dále tlumit negativní jevy, které se na Nechranicích stejně tak jako na dalších revírech vyskytují. Ať již se jedná o ponechávání si více než povoleného množství ryb, užívání zakázaných nástrah a způsobů lovu. Cílem je zlepšovat pořádek, tedy obecně i úroveň a kvalitu rybolovu na našich revírech pro slušné rybáře,“ sdělil svaz ve svém prohlášení.

Pro zavedení profesionální stráže volala velká část samotných rybářů. Věří, že novinka přinese častější a důslednější kontroly, které vyústí v omezení porušování rybářského řádu na sportovních revírech. Pokud se profesionální stráž osvědčí, je podle vedení svazu možné, že se rozšíří o další členy.