V Chomutově do doby ustanovení nového zastupitelstva, hlasování v komunálních volbách se totiž 31. ledna zopakuje. Soud o něm rozhodl z důvodu kupčení s hlasy v říjnových komunálních volbách, z něhož obvinil pětačtyřicetiletého místního muže.

Rozpočet dvacetitisícového Jirkova počítá počítá v příštím roce s příjmy 309,13 milionu korun a výdaji 308,47 milionu korun. Rozdíl ve výši 658 tisíc korun město použije k financování úvěru, který si vzalo na výměnu osvětlovacích těles.

Investiční plán na příští rok v Jirkově zahrnuje zateplení fasád základní školy v Nerudově ulici a objektu Městského ústavu sociálních služeb, čtyři zásadní opravy vozovek a chodníků a obnovení autobusových zastávek. Celková částka se tak vyšplhá až na 50 milionů korun, starosta Radek Štejnar ale předpokládá, že ceny budou nižší. „V letošním roce jsme ve výběrových řízeních ušetřili hodně peněz. Firmy se snaží zakázku získat, a tak tlačí cenu dolů, aby uspěly,“ vysvětlil.

Provizorium v Chomutově je koncipováno jako vyrovnané ve výši 1,345 miliardy korun na straně příjmů i výdajů. V době jeho platnosti lze vynaložit jen nezbytně nutné výdaje pro zajištění běžného provozu a fungování města. Nezahájí se ani žádné nové investiční akce.

Kadaň počítá v příštím roce s příjmy i výdaji ve výši 401 milionů korun. Na investice je vyčleněno zhruba 80 milionů korun, což je poloviční částka ve srovnání s letošním rokem. „Rozdíl je dán tím, že nám letos přišly na účet zadržované dotace, jež jsme na zásadní stavby získali z Regionálního operačního programu Severozápad,“ vysvětlil starosta Jiří Kulhánek.

Klášterečtí zastupitelé schválili vyrovnaný rozpočet s částkou 180 milionů korun, což je ve srovnání s letošním rokem mírný nárůst o 3,5 milionu korun. Na investice je vyčleněno 19 milionů korun, zahrnuje zejména akce, na něž město získalo dotace.

Ve Vejprtech je přijetí rozpočtového provizoria pro začátek každého nového roku už zavedenou praxí. Řádný rozpočet zastupitelé proto schválí na prvním jednání v roce 2015, tedy v únoru.