Jak jste spokojen s výsledkem voleb pro ODS?
Jako druzí na pásce bychom mohli být i v radě kraje, když by to dopadlo na budoucích vyjednáváních. Zatím to vypadá, že by to tak mělo být.

GrafikaZdroj: DeníkS kým byste chtěli jít do koalice?
To neumím v tuto chvíli říct, těch subjektů se do krajského zastupitelstva dostala řada. Uvidíme, kdo mi první zavolá. Na poslední předvolební debatě v Ústí mi spoustu lidí říkalo, že jsme nejlepší koaliční partner, tak jsem na ně zvědavý.

Ať už bude ten partner jakýkoli, na čem byste se s ním chtěli shodnout?
Kraj má dohromady skoro 6 miliard napůjčovaných peněz v autobusech nebo třeba v Krajské zdravotní. Je potřeba zkonsolidovat a srovnat to tak, aby bylo hospodaření do budoucna vyrovnané.

V čem dál byste se chtěli s partnerem nebo partnery programově protnout?
Druhá věc je, abychom se shodli na tom, že budeme podporovat i městské nemocnice. Nejenom ty, které jsou v Krajské zdravotní. A třetí věc je kontrola a analýza plánovaných investic, čítají kolem 400-500 milionů. Jestli některé nejsou zbytné a není možné to udělat jen zčásti a peníze ušetřit. Je spoustu rozjetých věcí, na které jsme se jako opozice neměli možnost podívat a postavili nás před hotovou věc.

Je někdo, s kým rozhodně nepůjdete do koalice?
S SPD a komunisty. Už jsem to jejich zástupcům osobně řekl na některé z předvolebních debat v Ústí nad Labem. Není důvod k tomu být s nimi v koalici, neztotožňuje se to s naším názorem na svět.