Koza Róza ukrojila další dílek ze svého koláče akcí letošního Zápolení. Uplynulý víkend pozvala rodiče s dětmi na málkovskou rozhlednu.

Procházka lesem, proložená plněním různorodých úkolů a zakončená nádherným výhledem do daleké krajiny sklidila ovace. K úspěchu pomohlo také počasí, které si Róza snad musela předplatit. „Skoro to tak vypadalo. Bylo vážně nádherně a určitě i díky tomu můžeme málkovskou akci považovat za extrémně vydařenou," pochvaluje si neděli organizátorka Marie Heřmanová a jen tak mimoděk dodává, „dokonce jsem zaslechla i slova o nejlepším dosavadním podniku."

Málkovský Skřivánčí vrch nebyl jako vhodné místo pro setkání Rózy, Rozmarýnka a dětí vybrán náhodou. „Rodinné zápolení představuje převážně známá a méně známá místa v Chomutově. Občasné uspořádání mimo město má ale svá pozitiva," říká primátor Jan Mareš a svoji myšlenku vzápětí vysvětluje, „soutěžící mají možnost lépe poznat chomutovské okolí a jinde, myšleno právě v menších obcích, zase objevují kouzlo našich hrátek. A nezřídka se stává, že se k nám posléze také připojí."

Jak se vám tu líbilo? „V půlce rozhledny jsem zakopl a to mě bolelo"

Lenka H., 34 let, Černovice
Dneska to bylo moc hezké. Všechno dokonale připravené a vyšlo i počasí. Dcery nejvíce ocenily hledání tajenky mezi živými myškami. Na rozhlednu jsme nakonec nešly, byla tam dlouhá a odrazující fronta.

Karolína H., 10 let, Chomutov
Moc se mi tady líbilo. Až tedy na ty myši, těch jsem se trochu štítila. Na rozhledně jsem byla, vyběhla jsem ji za 29,5 vteřiny. Bylo to ale hodně namáhavé. Musela jsem se vyhýbat lidem, kteří už šli dolů.

Víťa D. S., 4 roky, Chomutov
Nejvíc se mi líbily myšičky ve sklenici. Sice jsem si je nepohladil, to jsem se trošičku bál, ale byly hezké. Líbila se mi také rozhledna. Závodil jsem, ale v půlce jsem zakopl a to mě bolelo. Pak už jsem nemohl vůbec utíkat.

Tereza B., 7 let, Hrušovany
Líbí se mi tady. Nejvíc asi skákací hrad a trampolína, procházka v lese ale byla také moc hezká. Zvláště jízda na lanovce a běh na rozhlednu. Při závodu jsem byla rychlá, ale brácha mě předběhl. Jenže on je starší.