Zlepšit by se měla podoba vodních i zelených ploch. Návštěvníkům navíc v parku chybí například toalety, které přestaly fungovat už v 80. letech, řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek. Svá přání a představy mohli obyvatelé Kadaně vyjádřit na nedávném veřejném projednání revitalizace.

Původně byly Rooseveltovy sady poloprázdné. Postupně je však podle Kulhánka začali využívat například in-line bruslaři, jsou tam volné výběhy pro psy, workoutové hřiště či discgolf. Někteří lidé naopak do sadů chodí za odpočinkem. „Už z tohohle vyplývá, že se ty aktivity střetávají. Takže je potřeba park trochu zkultivovat a vyjít přáním jednotlivých skupin nějakým způsobem vstříc," řekl Kulhánek.

Konkrétní budoucí podoba parku ještě není jasná. Podle podnětů občanů krajináři zpracují studii, která se v září projedná znovu. „S lidmi spolupracujeme už od fáze zadání. Sami občané mohli zakreslit do mapy místa, která se jim líbí a která by naopak chtěli změnit," řekla hlavní projektantka Klára Salzmann. Proměnou by určitě mělo projít například koryto potoka, které v minulosti zadržovalo velké množství vody a bránilo tak povodním ve městě. Na přání veřejnosti by měly přibýt například měkké cesty pro běhání.

Rooseveltovy sady vznikly v 80. letech, dnes mají moderní ráz. Prochází jimi cyklostezka s tunelem, in-line stezka s dvěma okruhy, hřiště na discgolf s 18 koši. Součástí sadů jsou tři plochy pro psy a dva rybníčky.