Téměř stovka lidí se v sobotu dopoledne sešla před starou poštou, na místě kde před třemi lety skonal Roman Jedlička. U pomníku pak přítomní uctili jeho památku. I po třech letech byly vidět slzy v očích rodičů, příbuzných, ale i policistů a kamarádů, kteří nezapomněli. Proslov, ve kterém připomněl činy zesnulého Romana Jedličky, pronesl vedoucí územního odboru Jaroslav Peleška.

V sobotu to byly přesně tři roky, co se devětatřicetiletý sériový vrah Roman Postl z Teplic pohyboval centrem Chomutova. To už měl za sebou už tři vraždy.
V onen osudný den přišel Postl do baru Las Vegas. Zřejmě chtěl peníze, vietnamský mladík mu je možná nechtěl vydat. Okolo průběhu panují nejasnosti, ovšem výsledek byl jasný. Vrah barmana zastřelil a herna začala hořet.

To, že se něco děje, zpozoroval jeden z nájemníků, který nakonec přivolal policejní hlídku. Ta začala střelce pronásledovat a dostihla ho právě před starou poštou. Útočník znovu vytáhl pistoli a strhla se přestřelka. Jedna z kulek zasáhla osmadvacetiletého policistu Romana Jedličku do hrudníku. Těžce zraněný byl převezen do nemocnice, kde krátce na to zemřel.

Postřelen byl i několikanásobný vrah. Lékaři ho ihned operovali. Poté byl chvíli dokonce při vědomí, hovořil s policisty, kterým se přiznal k další vraždě. Nakonec ale vážná zranění nepřežil, zemřel 8. září, pět dní po přestřelce.

Dvojnásobná vražda otřásla širokou veřejností i policejním sborem. Zastřelený mladý policista sloužil u policie osm let. Byl sice svobodný a bezdětný, ale měl přítelkyni, která byla v té době těhotná.