V Podkrušnohorském zooparku včera natáčel televizní štáb. Hvězdou, kterou sledovala kamera i davy návštěvníků, byl tuleň Kašek a jeho rodinka, o nichž bude vyprávět jeden díl televizního cyklu vysílaného na ČT2.

„Půjde o desátý ze třinácti dílů, které běží už od jara pod názvem Ze ZOO do ZOO," upřesnila režisérka z Televizního studia Ostrava Markéta Nešlehová. „V cyklu představujeme na příbězích jednotlivých zvířecích svěřenců zoologické zahrady," dodala. Kaška si filmaři vybrali díky doporučení místních ošetřovatelů. Ve snímku si ale zahrají i jeho partnerky a potomci a dále také jeřábi či zvířata z Eurosafari.

Pozvánka na oběd

Včera začal natáčecí den krmením tuleňů kuželozubých. Kamera zachytila, jak se ve svůj obvyklý čas, kdy očekávají oběd, šikují u okraje nádrže. Kašek se dožadoval rychlejšího přísunu ryb tím, že hlasitě plácal ploutvemi. Jakmile hostina skončila, ošetřovatel hlavě rodiny ukázal prázdné ruce i kbelík na důkaz toho, že se v nich už žádná rybka neschovává.

Ve čtvrtek s herečkou

U tuleňů a dalších zvířat se filmaři zdrželi až do čtvrté hodiny odpolední a trpělivě sbírali další materiál. „Včetně výpovědí ošetřovatelů, kteří k nim mají nejblíž," uvedla dramaturgyně Jana Bohušová.

Televizní štáb se do chomutovského zooparku vrátí ještě ve čtvrtek 16. srpna. Tentokrát bude asistovat při mimořádném komentovaném krmení tuleňů i herečka a milovnice zvířat Vanda Hybnerová, která je tváří a průvodkyní pořadu.

Výjimečné zvířecí osobnosti chomutovského zooparku, díky nimž filmaři představí místní zajímavosti a specifika, uvidí diváci na kanálu ČT2 v sobotu 22. září v dopoledních hodinách.