To by byla další komplikace do už tak složité rodinné logistiky, kdy část rodin školáků musela zůstat doma za ošetřovné, aby je obstarala. Další se snaží skloubit home office s vařením a suplování školní výuky. Jenže když jsou máma a táta zaneprázdnění osmihodinovou pracovní dobou, nezbývá, než aby bylo dítko tiše v pokojíčku. Žádní kamarádi, žádné kroužky nebo možnost se vylítat venku s partou. Na řadu pak přichází počítač, televize či mobil.

Rodinám svitla naděje, že se školáci ještě před prázdninami na chvíli podívají do školy a připomenou si, co to vlastně je. Se všemi povinnostmi a také kamarády. Další nadějí byly tábory. Děti by se konečně vyřádily venku s dětmi a něco nového se naučily. Jenže to by se všechny tábory, se kterými rodiče počítali, musely uskutečnit. A to je právě velká neznámá. Tápou nejen rodiče, ale i domy dětí a mládeže a další pořadatelé.

Vládkyně Simona! Kubová se stala pojedenácté nejúspěšnějším sportovcem regionu
Olympiáda až příští rok? Nevím, možná skončím, přiznala plavkyně Kubová

Pro rodiny by byla velká úleva, kdyby se tábory rozjely v červenci, byť za nějakých podmínek. Jak jinak také pokrýt dva měsíce s několikatýdenní dovolenou, kdy je hlídání u babiček tabu?

Jestliže v předešlých letech rodiče řešili dilema, jestli poslat dítko na indiánský, filmový tábor, anebo ve stylu Minecraft, teď je nevětší starostí, aby nějaké byly. Kéž se rozjedou jako vždy. V létě děti stejně nikdo v panelácích neudrží, tak ať jsou v přírodě a rodičům skončí schizofrenní situace.

Karavanové městečko před kadaňským domovem pro seniory.
Pečovatelé se v Kadani zavřeli se seniory. Spí v kancelářích i karavanech