Strach o život a vztek kvůli zničenému majetku, tak by se zkráceně dala popsat nálada řidičů, kteří o víkendu jeli po silnice první třídy z Mostu do Chomutova. Kvůli hlubokému výmolu na silnici 1/13 si totiž na svém voze zničilo pneumatiku desítky řidičů. Na místě o víkendu asistovala i mostecká policie, která se marně pokoučela zkontaktovat s Ředitelstvím silnic a dálnic, které má tamní komunikaci nastarosti. Stav silnice je podle policie nevyhovující až alarmující. Díry a výtluky způsobily řidičům desetitisícové hmotné škody.

„Jen šestnáct řidičů se obrátilo na mosteckou policii poté, co havarovali, když najeli do jedné díry. A policie nehod zaznamenala daleko víc. Ostatní řidiči s ohledem na chybějící havarijní pojistku kolizi policii neoznámili. Většina motoristů měla poškozená kola.

Nedostupní silničáři


Policisté v úseku stáli v noci z pátku na sobotu více jak deset hodin a provoz usměrňovali. Za tu dobu se jim totiž nepodařilo sehnat odpovědnou instituci, která za stav vozovek zodpovídá.

Na chomutovském Ředitelství silnic a dálnic jim nikdo telefon nezvedal, a úspěšní nebyli ani u nadřízeného orgánu. Přitom stačilo, aby úsek s děrami alespoň někdo označil dopravními značkami,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Ředitelství silnic a dálnic se pokoušel zkontaktovat i čtenář Deníku.

„Výtluk je ukončený kovovou mostovkou. Je přesně v jízdní dráze, musíte se vyhnout. Za deště a tmy (ráno) je díra plná vody a tudíž neviditelná. Skoro vždy si prorazíte kolo nebo poškodíte ráfek,“ varoval ostatní Pavel. Dodal, že jen za pár minut, kdy díru fotil, si dvě auta prorazila pneumatiku a museli si vyměnit pneumatiku. I čtenář Pavel se pokoušel o nebezpečném výtluku informovat Ředitelství silnic a dálnic, bohužel neúspěšně.

Chomutovská správa silnic a dálnic totiž byla v minulém týdnu kvůli ministerskému auditu uzavřená.

„Čtvrtek a pátek jsme měli zavřeno, dnes už je ale otevřeno. Silničáři, ale výmol minimálně označili,“ řekl včera Renné Komínek, šéf chomutovské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Podle vedoucího provozního úseku už silničáři hluboký výmol opravili.

„Řešil jsem to již o víkendu. Nyní jsem silnici projížděl a žádný výtluk už tam nebyl,“ řekl včera Deníku vedoucí provozního úseku Marek Macho, podle kterého Ředitelství silnic a dálnic již eviduje od řidičů desítky stížností.

To ale neodpovídá sdělení mostecké policie, ta tvrdí, že se nakonec podařilo zajistit jednu chomutovskou firmu, která opravu těch největších děr provedla a to na svoje náklady.

„Od řidičů si policisté vyslechli kritiku a od některých dokonce i nadávky, přestože oni za stav silnic zodpovědnost nenesou,“ dodala policejní mluvčí.