Setmělá okna bez záclon a garážový vstup zatlučený deskami. Vzhled nového bytového Rezidence Chomutovka vedle Centralu se ani po dalším roce nezměnil. V komplexu s dvaceti byty stále nikdo nežije.

V srpnu loňského roku se investor společnost Crestyl, nechal slyšet, že je polovina z bytů zarezervována. Šlo o určitý úspěch, protože původně se tam první obyvatelé měli stěhovat už v říjnu roku 2010. Nestalo se tak ale a ani později neslavil investor v nabízení bytů zvláštní úspěchy.

„V loňském roce jsme projekt přizpůsobili poptávce po bydlení v Chomutově a okolí. Například jsme snížili ceny a zvýšili možnosti klientů při změnách dispozic bytů," informoval obchodní ředitel Radim Sayed. Kupci si mohli poručit, která příčka bude posunutá, ubouraná či přibude, takže se měnil vzhled bytů jim na přání. To je také důvodem, proč není komplex dosud zkolaudován.

Důležitým tahem bylo především i to, že Crestyl pověřil místní realitní společnost, znalou chomutovských poměrů, aby za změněných podmínek udala i zbytek bytů. Ke zklamání investora se ale stav ani o kousek nepohnul k lepšímu. „Projekt měla společnost dokončit již na jaře letošního roku. To se ale nestalo a protože své závazky bohužel nesplnila, rozvázali jsme s ní spolupráci," informoval Sayed. I po roce je tak rezervováno jedenáct bytů z dvaceti.

Crestyl tedy převzal projekt zpět a zjišťuje aktuální situaci, aby bylo možné rozprodat také zbytek bytů. „Jako vždy totiž chceme dostát našim závazkům," ujistil obchodní ředitel.

Společnost je v kontaktu se všemi klienty, kteří dosud složili zálohy. Otázku, zda se někdo nechce ze smlouvy vyvázat však nekomentovala. „Záležitosti týkající se dokončení jejich bytů řešíme individuálně s každým z nich. Jakmile budeme mít přesnější informace o dokončení projektu, ihned vás s nimi rádi seznámíme," uvedla jen s dávkou diplomacie marketingová pracovnice Lucie Peškové.

Variantu, že by byly byty neprodejné si investor nepřipouští a prodávat některé z nich jako kancelářské prostory nehodlá. Přesto má v záloze náhradní řešení. „Zvažujeme některé byty dlouhodobě pronajímat, s čímž máme dobré zkušenosti z jiných projektů. V každém případě ale chceme, aby v Rezidenci Chomutovka zůstaly pouze byty, o jiném způsobu využití vůbec neuvažujeme," ujistil ředitel.