JOSEF DUŠEK

Přestože jsme nejdřív zašli přímo dolů do sklípku, nakonec jsme díky počasí jedli na zahrádce u Kulisárny. Což je pro Sklípek výhoda – spousta dalších stolů, navíc na čerstvém vzduchu.

Menu tu mají za velice příznivou cenu – 75 korun hlavní jídlo i s polévkou nebo s třídeckou kofoly. A na výběr z pěti různých jídel, což je slušné.
Vzhledem k ceně, i tomu že odcházející kolega Rödling – polívkář už testovat nebude, rozhodl jsem se polévku tentokrát zkusit já. To byla chyba. Francouzská kuřecí polévka byla v podstatě mastná voda. Ano, bylo v ní poměrně dost brambor i masa, ale jejich chuť se bůhvíproč v polévce nijak neprojevila.

Hlavní jídlo – hovězí s rajskou a knedlíkem, už bylo o mnoho lepší. Knedlík domácí (podle jídelního lístku), každopádně dobrý. Maso měkké, omáčka klasická. Chuťově žádný zázrak, ale to není obědové menu až na výjimky skoro nikde. Nebýt polévky, asi by to byla dvojka. Takhle musím být přísnější.

Moje známka: 3

MIRKA ŠEBESTOVÁ
Představu o tom, co dobrého mají v Restauraci Sklípek jsem si udělala předem z nabídky na internetu. Na výběr bylo ze dvou polévek a pěti hlavních jídel. Menu po 75 korunách, což je dobrá cena, samotná polévka za 20 a hlavní jídla od 64 do 68. Myslím, že na střed města a vzhledem k tomu, jak je restaurace zavedená, jsou to velmi příznivé ceny.

Jíst jsme mohli v restauraci nebo venku v zahrádce, zastíněné střechou. Bylo krásně, a tak jsme si vybrali to druhé.

Objednala jsem si francouzskou polévku s kuřecím masem a poněkud obligátní smažený uzený sýr s bramborami a tatarkou. Polévka mě tedy nijak nenadchla. Šlo o kuřecí vývar, ve kterém plavalo maso, brambory, petrželka, a tak trochu postrádala chuť. Hlavně ale byla silně mastná. Francouzky by si po takové francouzské polévce těžko udržely svou pověstnou linii. Nepotěšilo mě ani hlavní jídlo. Brambory byly od pohledu převařené. Naobědvala jsem se tak, že jsem se zasytila. Nemohu ale říct, že bych si pochutnala.

Naopak body nahoru za prostředí, rychlou a hlavně také příjemnou obsluhu.

Celkově to vidím na 3– .

MARTIN PETRŮ
Moje první hodnocení bude kladné. Restaurace nabízí příjemné posezení uvnitř i na venkovní zahrádce před kulisárnou. Potěšila mě práce obsluhy. I přes naplněnou zahrádku jsme po příchodu nemuseli čekat na jídelní lístek, pití, ani na následný oběd.

Z poledního menu, které čítalo pět hlavních jídel, jsem si po váhání mezi citrónovým kuřetem a moravským vrabcem zvolil druhou variantu. A nebyla to špatná volba. Maso bylo dobře ochucené a nemělo chybu. Pouze mě trochu zklamaly domácí, lehce se rozpadající bramborové knedlíky. I celková porce by mohla být větší, ale pochutnal jsem si. Díky tomu, že jsem vynechal polévku a k hlavnímu jídlu si dal pouze nápoj, odcházel jsem nakonec jen o osmdesát korun lehčí. Cena navíc, oproti jiným restauracím, odpovídala kvalitě jídla. Proto dávám hezkou dvojku.

Hodnocení sporťáka: 2

Jak chutná v Restauraci Sklípek vám? Máte stejný názor jako redaktoři nebo jiný? Diskutujte na našem webu.

Příští pátek: Přecházíme na restaurace v Jirkově. Nechte se překvapit, která bude první testovanou:) Archiv všech proběhlých testů najdete ZDE.