„Byla to krásná jízda. Restauraci jsme otevírali s láskou a otevřenou myslí, šli jsme si za svým snem a i v době, která nám restauratérům nepřála, jsme se ji snažili zdokonalovat,“ uvedl tým ve vzkazu na rozloučenou. „Změnili jsme koncept směrem k tomu, čemu jsme nejvíce věřili, a doladili interiér. Vytvořili jsme místo, kde jste se vy, naši hosté, doufejme cítili dobře. Bohužel minulé dva roky byly opravdu tvrdé. Vzaly si hodně z našich financí a energie. Udělali jsme proto nelehké rozhodnutí a ukončujeme provoz naší restaurace,“ doplnil.

Restaurace patřila k oblíbeným podnikům. Její kuchaři připravovali každý den čerstvou pizzu v kamenné peci na dřevo. Lidé tam chodili na obědy a večeře nebo třeba jen na kávu a něco malého k snědku. Pořádaly se tam firemní a vánoční večírky, rozlučky se svobodou a narozeninové oslavy. Pohoštění zajišťovala restaurace také formou cateringu. Každé léto lákala k posezení její předzahrádka v podloubí.

Alena Kopová (vlevo) a Lucie Jašková v Chomutově vedou úspěšnou kavárnu Alalu Café.
Jako doma v obýváku. Kavárnice z Chomutova pěstují vřelou atmosféru

Co bylo podle šéfa podniku Martina Veselého tou poslední kapkou, že se rozhodl zavřít? „Bylo toho od každého trochu. Přišel covid, do toho válka na Ukrajině, zdražení energií a tak dále. Bylo to jedno s druhým,“ zkonstatoval. „Lidé chodí obecně do restaurací méně, v zimě je to horší, dobré je to spíše v létě. Tržby ale klesly tak, že jsem si řekli: ‚takhle už ne‘,“ dodal. Budovu nevlastní, patří do majetku společnosti Milenium 3000. Proto ukončil pronájem a v polovině března prostory vyklidil.

Není to první známý podnik, který z náměstí 1. máje zmizel. Před několika lety zavřela například vyhlášená Pizzerie u Ignáce, dva obchody se značkovým oblečením a za covidu odešel Baťa. Jestliže lidé náměstí hodnotili jako „mrtvé“, teď mají o důvod méně ho navštěvovat.

Lidé mluví o městu duchů

Zavření podniku i stav náměstí Chomutované hojně komentují na sociálních sítích. „Tak to je veliká škoda. Když restaurace v centru, bylo to vždy Grande,“ uvedla Gabriela Filipovičová. „Město duchů, bohužel tu už nebude nic, jen kebab a Vietnamci,“ zhodnotil Jiří Kemr.

Problém s pustnoucím centrem má řada dalších měst. Už dříve ho nastartovala velká obchodní centra, která nabízejí jídlo, širokou škálu zboží, služeb a leckdy i zábavy, a zákazníky stahují k sobě. Potíže posledních dvou let tento trend pouze zdůraznily.

Kuřecí řízek s brambory. Ilustrační foto.
Ceny poledního menu na Chomutovsku opět vystoupaly. Řízek stojí skoro 150 korun

Některá z měst se s ním snaží aktivně bojovat. Například sousední Kadaň zavedla dotace pro inovativní podnikání, aby podpořila živnostníky v centru. Letos mezi ně rozdělí celkem 800 tisíc korun. První dotace město přidělilo například masážnímu salonu na zavedení zdraví prospěšných lymfodrenáží a restauraci v centru na vybavení kuchyně.

Chomutov sice nemá speciální program pro živnostníky, snaží se je ale podporovat jinými způsoby. Předzahrádky restaurací jsou osvobozeny od poplatků za užívání veřejného prostranství a město má také dotační titul pro architektonicky a urbanisticky hodnotné budovy. Ten je však využitelný jen pro vlastníky nemovitostí.

„V přípravě je dotační titul na odstranění reklamního smogu – je i v letošním roce rozpočtovaný, ale zatím nejsou pravidla regulace,“ podotkla mluvčí magistrátu Marie Heřmanová.