Od půl deváté ráno se stála fronta před Tipsportem. Již před desátou hodinou bedlivě hlídaly stránku ticketpro.cz stovky hokejových fanoušků. Všichni s jedním cílem. Dostat se na hokejový zápas Česká republika – Švédsko, který se odehraje v Chomutově 15. prosince. Ti kteří tento krok včera neudělali, mají už dnes jen malé šance spatřit jeden ze zápasů Channel One Cup 2011.

Čtyři tisíce lístků bylo málo

Téměř čtyři tisíce lístků, které byly na toto utkání v prodeji, byly zanedlouho beznadějně pryč. Již půl hodiny po desáté, kdy začal předprodej, bylo na portálu ticketpro.cz téměř vše prodáno či rezervováno. Před třináctou hodinou už zbývalo jen pár míst, různě rozprostřených po celé hale. Krátce před šestnáctou hodinou, tedy šest hodin od začátku prodeje, svítil na plánu zimního stadionu ve všech sektorech červený semafor s hlášením „žádná místa“.

Na lístky se čekalo v trojřadé frontě

„Už v půl deváté začínali přicházet zájemci o lístky. Kolem desáté už byla fronta až k bižuterii. Lidé stáli v řadě po dvou až třech lidech,“ popisuje neobvyklé dopoledne Renata Ježková, pracovnice sázkové kanceláře Tipsport, která sídlí v přízemí Chomutovky. Právě tato kancelář jako jediná v Chomutově lístky prodávala.

Zhruba do jedné hodiny zde prodali na šest set lístků. „Bylo tady zhruba dvě stě lidí,“ odhaduje Renata Ježková. Někteří si přišli lístky jen vyzvednout, zarezervované je měli již z domova. Jiní se modlili, aby si měli ještě z čeho vybírat. „Nejčastěji si brali po šesti lístcích. Jen výjimečně chtěl někdo jen jednu vstupenku,“ popisuje veliký zájem Renata Ježková. Právě šest vstupenek byl totiž limit na jednoho člověka.

Grafika - lístky na reprezentaci.

Po práci rovnou pro vstupenky

Kolem druhé hodiny se v prodejním místě sházeli lidé, kteří si šli vyzvednout své objednané lístky. „Je to deset minut, co jsme si to objednávali,“ povídá pán u okénka. „Kolem dvanácté nám to vůbec nešlo. Nešlo by to teď ještě někam výš,“ zkoušel se ptát. Dvě dívky stály také frontu a obavy o lístky nebyly malé. „Doufám, že ta rezervace platí. Že lístky dostanu,“ říkala trošku nervózně své kamarádce jedna z fanynek.

Nový zimní stadion skýtá přes pět tisíc míst. Z toho je divákům určeno 4 770 míst. Více než osmdesát procent šlo ihned do prodeje a bylo nabídnuto hokejovým fanouškům. Necelých dvacet procent míst se musí blokovat pro doprovod českého a švédského týmu, švédské fanoušky a pro sponzory utkání. „Může se stát, že některé z těchto vstupenek, půjdou ještě do prodeje,“ informoval manažer hokejových projektů Aleš Zahálka ze společnosti BPA sport marketing a. s.

Další možností, jak by se mohly dostat ještě lístky do prodeje je propadnutí některých zarezervovaných ale nevyzvednutých lístků. „Pokud se tak stane upozorníme veřejnost dopředu, že jdou lístky do prodeje,“ informoval včera Aleš Zahálka. Podle něj by to mělo být opět ve středu či ve čtvrtek a v pondělí by se opět spustil prodej. Nejpravděpodobnější termín je pak týden před zápasem. Ten začíná ve čtvrtek 15. prosince od 18:20 hodin.