Areál chomutovského zooparku se po nuceném šestitýdenním uzavření znovu zaplnil lidmi na konci dubna. Lidé si tam našli cestu hned v následujících týdnech. Počítadlo se zastavilo až na číslovce 49 419, což je o deset tisíc lidí více než za stejný měsíc loňského roku.

„Jistě v tom hrálo svou roli, že většina lidí letos trávila dovolenou v Čechách,“ je si vědoma ředitelka zooparku Věra Fryčová. „Zčásti nás tak navštěvovali turisté ubytovaní v regionu, které zlákalo vše, co nabízíme. Ale byli to také místní, pro které je náš areál alternativou dovolené – cíl pro klidný rodinný výlet. Obojí nás moc těší,“ dodává ředitelka.

Srpnová návštěvnost letní statistiku jen podtrhla a celkové číslo 84 970 za oba prázdninové měsíce opět překonalo dlouhodobou hranici. Loni to třeba bylo něco málo přes 81 tisíc, předloni dokonce necelých sedmdesát tisíc.

S posledním srpnem skončila hlavní část sezony, takže například Safari Expres či zoovláček Amálka už budou jezdit jen o víkendu. Stejně tak komentované krmení už nebude probíhat ve všední dny, ale pouze o sobotách či nedělích.