Hladiny řek stoupají. Na Chomutovsku může udělat neplechu především Chomutovka. „Čekáme srážky od deseti do patnácti milimetrů,“ říká mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Déšť ještě urychlí tání sněhu, takže se řeky budou rozvodňovat. Z Chomutovky se tak zřejmě stane dravá řeka, očekává se, že dosáhne prvního či druhého stupně povodňové aktivity.

Chomutov by ale ohrozit neměla. „Ve městě by problém být neměl,“ ubezpečuje Svejkovský, koryto je vysoké a upravené.

Větší obavy budou mít obyvatelé vesnic, které leží na Chomutovce dál za městem. Tam patří Údlice, Přečaply nebo Nezabylice. „Tam by lokální problémy být mohly,“ říká mluvčí vodohospodářů.

Přehrady v okrese jsou na tom různě. Kamenička je plná, takže co do ní přiteče z hor, stejnojmenným tokem také odteče. Naopak v křimovské je kvůli nedávné rekonstrukci upuštěná, takže by měla bez problémů přijmout vodu z Křimovského potoka, takže odtud nebezpečí nehrozí.
Voda rovněž stoupá na Ohři za Nechranicemi, které vodohospodáři upouštějí právě v očekávání deště. Města Kadaň a Klášterec, která na Ohři leží, povodněmi příliš netrpí. Zástavba je dostatečně vysoko nebo vyvýšená.

Větší problém měli v Klášterci s ledem, který se hromadil na tamějším jezu. Kvůli hrozbě rozlití vody byl na čas uzavřen zámecký park. Ledy však povolily a nebezpeční vzniku další ledové bariéry nyní nehrozí.