„Ano, odcházím"

Mluvilo se o tom sice už delší dobu, až včera to ale Melničuk Chomutovskému deníku potvrdil. „Ukončil jsem pracovní poměr na vlastní žádost, a to k 6. květnu. Už jsme o tom informoval zaměstnance podniku i akcionáře," uvedl.

Důvod ani další podrobnosti svého rozhodnutí zatím nechtěl komentovat. „V tuto chvíli se vyjadřovat nechci, možná později," řekl. Chomutovský deník plánuje s odstupujícím ředitelem pořídit větší rozhovor.

Šéfa podniku kritizovali hlavně lidé, vyčítali mu veškeré nedostatky v MHD. Jeho největším kritikem z řad politiků byl Jaroslav Komínek (KSČM), uvnitř nové trojkoalice měl však ředitel i své zastánce. Přesto se rozhodl skončit.

„Nepřekvapilo mě to"

Náměstka primátora Marka Hrabáče (ANO 2011), který má dopravní podnik ve své gesci, to nepřekvapilo. „Mluvil jsem s panem ředitelem od začátku a vím, že ke svému rozhodnutí měl i osobní důvody. Komentovat je ale nebudu, to záleží na něm," uvedl. „Každopádně mohu říci, že se rozhodl sám, svobodně a ještě dřív, než se zveřejnil záměr vypsat výběrová řízení na ředitele městských organizací."

Město teď v brzké době vypíše výběrové řízení na nového ředitele dopravního podniku. A bude hledat. Stejně jako v případě městské policie, tam ale exředitel Vít Šulc zůstal jako zaměstnanec. Šéf DPChJ odchází z firmy úplně.

Jiří Melničuk vedl dopravní podnik osm let. V dubnu 2007 vyhrál výběrové řízení, které musela města vyhlásit poté, co se tehdejší ředitel Tomáš Pisinger nevrátil tříměsíčního kurzu angličtiny v USA.

Dopravní podnik zajišťuje především městskou hromadnou dopravu po Chomutově a Jirkově. Vlastní ho právě obě města.