Klášterecká radnice zadala generální opravu více než půl století staré lávky kvůli jejímu zhoršenému technickému stavu. Uzavřená byla v březnu s tím, že ji stavbaři opustí v závěru června. Pro Klášterecké se jedná o velké omezení.

„Uzavřená je kvůli tomu cyklostezka podél řeky Ohře,“ podotkl starosta Klášterce Štefan Drozd. „Oprava měla být dokončená v závěru června, máme tam ale otazník. Přišlo se totiž na to, že lávka, která měla být podle projektu ukotvená betonem, tam bohužel žádný beton nemá. Nenašel se,“ dodal.

Dodavatel také zjistil, že nestačí navařit na konstrukci nové plechy, aniž by sáhl do její podstaty. Pochozí plech musí vyřezat a nahradit protiskluznými ocelovými děrovanými profily, jež zároveň umožní odvodnění. Sondy navíc ukázaly, že je 90 procent svarů v zábradlí zkorodovaných.

Opravy Rašovické lávky významně prodlouží její životnost. Město do její konstrukce také nechá vypálit důležitá data, týkající se její výstavby, velké rekonstrukce a informací o Klášterci nad Ohří.

Mohlo by vás zajímat: Odvaha, smekám! Architekt Vávra ocenil plán Chomutova přeměnit lázně v knihovnu

Architekt David Vávra o odvážné architektuře a konverzi lázní v Chomutově v knihovnu 21. století. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová