Chomutov dostal od disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje pokutu 30.000 korun za rasistické chování fanoušků. Ti v nedělním utkání 17. kola extraligy hanlivě pokřikovali na hráče tmavé pleti Wayna Simmondse z Liberce.

Část fanoušků z „kotle" chomutovského týmu začala útočníka Philadelphie, který do Liberce přišel během výluky zámořské NHL, urážet skandováním „opice".

Disciplinární komise mohla Piráty za prohřešek, který upoutal i zámořská média, potrestat napomenutím, pokutou ve výši 500 až 500.000 korun nebo uzavřením stadionu. Nakonec klub dostal pokutu ve spodní sazbě.

„Dost jsme o tom diskutovali a nakonec jsme se rozhodli pro toto řešení, které je podle nás nejlepší," řekl předseda komise Karel Holý ČTK.

Plusovým bodem Severočechů byl i fakt, že se hned po zápase Simmondsovi i libereckému klubu oficiálně omluvili a avizovali, že proti podobnému chování svých fanoušků budou tvrdě bojovat.

„Postavili se k tomu čelem, i proto jsme zvolili tuto cestu. Navíc se něco podobného u nás stalo poprvé," podotkl Holý, který byl osobně proti tomu, aby Chomutovu byl podmíněně uzavřen stadion.

Zástupci chomutovského klubu se pokusí pokutu vymoci na fanoušcích, kteří Simmondse uráželi. „Je to naše povinnost. Když bude možné viníky rozklíčovat, budeme s právníky hledat cestu, jak se o to pokusit," řekl marketingový manažer David Dinda.

Poukázal ale na fakt, že podobným excesům lze jen těžko předcházet. „Dýmovnice nebo světlice můžeme divákům zabavit, ale hlasivky ne," řekl. Klub již spolupracuje i s policií, která se na něj obrátila. „Jednáme o možných preventivních opatřeních."