Je to předvolební tah, mediální bič, vyrobená politická kauza jako z mafiánských filmů.“ Stručně ale ostře reagovala primátorka Chomutova Ivana Řápková na zprávu, že je mezi deseti absolventy, se kterými chce škola zahájit správní řízení kvůli odebrání titulu.

S informací přišla Mladá fronta Dnes s tím, že ji získala od „ tří důvěryhodných zdrojů z fakulty“. Oficiální vyjádření děkana právnické fakulty v Plzni Jiřího Pospíšila je takové, že zašle návrhy na zahájení správního řízení s deseti magistry. Způsob, jakým k titulu přišli, je podle nynějšího vedení fakulty podezřelý.

Primátorka poukazuje především na fakt, že informace se objevují těsně před volbami. „Je zajímavé, že fakulta vyšetřování zahájila v září, já jsem na podzim fakultě veškerá potřebná fakta předložila, a takzvané „vyšetřování“ je ukončeno až čtrnáct dní před volbami,“ píše ve své reakci, v níž vše označuje za předvolební útok.

A opět se opřela do vedení školy. „Představitelé fakulty by se měli nad sebou zamyslet, jako zastánci práva a spravedlnosti by neměli vyrábět do očí bijící politické kauzy, jako vystřižené z mafiánských filmů,“ uvedla.

Univerzita nemá ve svých archivech papírovou dokumentaci ke studiím primátorky. V počítačovém systému jsou známky i data zkoušek a zápočtů, ale chybějí písemné protokoly. Řápková od počátku říká, že jde o nepořádek fakulty a že studovala řádně. Školu dokonce zažalovala, její právník však spor prodlužuje.