Kandidovat přitom chtěla, jak již dříve potvrdila Chomutovskému deníku. „Chtěla jsem v práci poslankyně pokračovat, ale v tuto chvíli necítím soudržnost uvnitř regionálního sdružení ODS," uvedla ve svém prohlášení.

Bližší podrobnosti zatím odmítla sdělit s ohledem na to, že teprve včera večer zasedala regionální rada ODS, kde se mělo rozhodovat o konečné podobě severočeské kandidátní listiny.

Podle předsedy krajského sdružení Petra Fialy, kterého oslovila Česká tisková kancelář, necítí Řápková dostatečnou podporu místních sdružení. Ta totiž často navrhují vlastní kandidáty.

Fiala k tomu dodal, že rozhodnutí Řápkové bere na vědomí. „Můj osobní dojem z toho je, že kolegyně Řápková chtěla cítit větší než jen třeba mírně nadpoloviční podporu," sdělil ČTK.

Podle něho ale některá oblastní sdružení Řápkovou navrhovala přímo do čela severočeské kandidátky ODS. „Z některých jsem slyšel signály podpory, jinde zase měli své kandidáty. Na začátku ale není nic stoprocentní, vždy je více kandidátů, málokdy je shoda na jednom," dodal.

Protože je v prohlášení vyloženě naspáno, že Řápková nechce kandidovat za ODS v Ústeckém kraji, otevírá se prostor pro spekulace, zda se její jméno neobjeví na kandidátce v jiném regionu. To bývalá chomutovská primátorka komentovala s tím, že „zatím neuvažovala o tom, že bych kandidovala za jiné regionální sdružení ODS."

Co si myslíte vy? Měla by se Ivana Řápková vrátit do poslanecké sněmovny? Hlasujte v anketě a diskutujte pod článkem!

Ivanu Řápkovou poslali voliči do poslanecké sněmovny v roce 2010. Tehdy byla na kandidátce na druhém místě. Do komunálních voleb (pět měsíců) zůstala zároveň primátorkou, poté ji v čele Chomutova nahradil Jan Mareš (ČSSD). Řápková později rezignovala i na post zastupitelky.

V poslanecké sněmovně pokračovala v trendu, který nastolila v Chomutově. A sice přísnější postupy proti nepřizpůsobivým. „V minulém volebním období jsem se snažila podávat a prosazovat takové zákony, které by pomohly lidem nejen v Ústeckém kraji bezpečněji žít," uvedla. „Jeden zákon (zákaz pobytu) se mi podařilo prosadit a další tři mnou podané návrhy spadly pod stůl jen kvůli rozpuštění poslanecké sněmovny."

Pokud už Řápková opravdu kandidovat nebude, z exposlanců zbude na kandidátkách v předčasných volbách jen Jaroslav Krákora (ČSSD). Patricie Kotalíková (TOP09) totiž také ohlásila, že už kandidovat nehodlá.