Zimní sezona se blíží a lidé už nedočkavě plánují, kam vyrazí za sněhem. Na Klínovec? Na Mezihoří? Nebo radši do Alp? Jen kousek nad Chomutovem je přitom areál, který nabízí více zážitků a možností, než kdejaké lyžařské centrum – Ranč u Matěje.

Název areálu možná na první pohled moc zimní zábavy neslibuje, maximálně nějaké projížďky na koni. Majitel i provozovatel ale dělají naopak všechno proto, aby tu letošní zimu našli návštěvníci opět něco nového.

Pořídili například stopovač, díky kterému budou moci upravovat běžkařské stopy v okolí. Ty jsou sice značené, ale nebyla upravované. „To byla jedna ze slabin v minulých letech. Lidé sem na běžky jezdili, ale stopu si vždycky museli projet sami,“ říká Václav Kotal, provozovatel restaurace a relaxačního centra. Jak dodává, záležet bude samozřejmě na počasí.

Relaxační centrum je také novinka, otevřeli ho tu v létě. Vévodí mu tenisová hala, ale je tu také posilovna, wellnes, infrasauna, vířivka, dají se objednat i masáže. Do budoucna by tu chtěli umístit i golfový simulátor.

A do výčtu atrakcí je třeba zařadit i „klasickou“ nabídku. Jízda na koních je na ranči samozřejmost, mají tu i krytou jízdárnu. Můžete se ale svézt i za koněm, a to buď na saních nebo na lyžích, pokud to zvládnete. Kdo má radši koně pod kapotou, může vyrazit do sněhu na čtyřkolce a kdo miluje hodně nevšední zážitky, ten může zkusit „osedlat“ vznášedlo. Ano, i to tu mají.

Ranč žije hlavně z víkendových návštěv a tak je jasné, že se všechno ani nedá stihnout. „To ani není účel, aby sem někdo přijel a vyzkoušel všechno,“ vysvětluje Kotal. „Smysl je nabídnout toho co nejvíc, aby si člověk mohl vybrat, co je mu blízké. Jestli nemusí koně, přes den vyrazí na běžky a večer stráví třeba ve wellnes…“

Nabídka i zázemí do areálu láká nejen rodiny, ale i firemní týmy, sportovní oddíly či školy. Ranč se rozkládá jen kousek nad Chomutovem, u silnice směrem na Blatno. Má vlastní internetové stránky i profil na Facebooku.