U ZŠ A MŠ v Radonicích bylo na začátku března otevřeno v rámci projektu Sport a pohyb dětem streetworkoutové hřiště, které má sloužit pro místní děti a mládež.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo díky podpoře Ústeckého kraje realizovat tento sportovní projekt, který umožní bojovat proti pohybové negramotnosti dnešní mládeže a jednostranně zaměřeným tréninkům, které následně způsobují zdravotní problémy dětí. Velké díky patří řediteli ZŠ a MŠ Radonice Milanovi Šafaříkovi, který zajistil místo pro realizaci projektu a Petru Šmídovi, který projekt podpořil z pozice náměstka hejtmana Ústeckého kraje," řekl na slavnostním otevření David Holzer, člen Asociace sportu dětí a mládeže, který je zároveň hlavním iniciátorem projektu spolu s Jakubem Strakošem. Obě uvedené osobnosti jsou bývalí gymnasté a úspěšní reprezentanti ČR ve sportovním aerobiku.

Tato akce byla také příležitostí k setkání pedagogů, kteří diskutovali o problémech mládeže a měli možnost sdílet nápady, jak motivovat mládež ke sportu. „Dozvěděli se také řadu informací o zdravé výživě a psychologii sportujících dětí, protože nejen zdravé tělo, ale i zdravý duch dělají děti šťastné a spokojené," doplnil na závěr garant projektu David Holzer.

(hol, bra)