Vysloužil si vlnu kritiky, teď si sype popel na hlavu. Chomutovský a Ústecký radní Jaroslav Komínek (KSČM) si včera vysloužil vlnu kritiky za výroky, které adresoval obyvatelům Egypta. Přirovnal je k neandrtálců, opicím a ostudě civilizace. Teď svá slova ale bere zpátky a omlouvá se. „Své včerejší vyjádření jsem psal v rozhořčení z okamžité situace. Mohl jsem reagovat samozřejmě umírněněji a proto se za tyto výroky nyní omlouvám,“ sdělil Jaroslav Komínek, jehož vyjádření zaslala redakci tisková mluvčí KSČM Helena Grofová. Sám radní na dotazy nereagoval.

K záležitosti se včera rozhodly blíže nevyjadřovat ani Chomutov, kde je Komínek radním, tak Ústecký kraj, kde zastává téže funkci. Po médiích pouze vzkázaly, že se jedná čistě o soukromou záležitost politika, kterou nebudou komentovat.

Podobně tlumočila mluvčí Grofová i názor KSČM. „Pokud by pan Komínek na svých inkriminovaných výrocích trval, pak by čistě jeho soukromou záležitostí nebyly. Pan Komínek však uznal, že k nim dojít nemělo, a omluvil se za ně sám,“ odpovídá Grofová. Na otázku, zda Komínka čeká nějaký stranický trest, mluvčí neodpověděla