Chtěli ulehčit stres cestujícím i řidičům, ale se zlou se potázali. Dopravní společnost RegioJet změní v polovině prosince jízdní řád na autobusové lince Praha – Louny – Chomutov / Jirkov a autobusy budou opět zajíždět až do centra hlavního města, na autobusové nádraží Florenc.

Dopravní společnost tím reaguje na kritiku ze strany cestujících, kterým se nelíbí, že od září zastavují autobusy pouze na okraji Prahy ve stanici Hradčanská. „Zaznamenali jsme skutečně silnou odezvu ze strany cestujících, pro které je možnost využít cesty našimi autobusy až do centra hlavního města naprosto zásadní,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet. „Naše původní stanovisko jsme v této věci proto změnili,“ dodává Hamříková.

Důvodem k zastavování jen na Hradčanské byla složitá dopravní situace uvnitř centra města, kvůli které se dostávaly autobusy do zácpy. „Vede to ke zpoždění příjezdu a negativně to ovlivňuje naše zákazníky, kteří nestíhají další spoje,“ uvedl k tomu před časem mluvčí společnosti Regiojet Aleš Ondrůj.

Už od počátku se ale rozhodnutí společnosti setkávalo s kritikou. Zákazníci, hlavně ti, kteří pracují nebo bydlí přímo v centru, vnímali změnu jako velkou komplikaci. „Vůbec mi to nevyhovuje. Každý víkend se vracím s taškou prádla a jídla od rodičů do Prahy,“ vypráví třiadvacetiletý student Jiří Hrdinka z Chomutova. „Kolej mám kousek od Florence, takhle jsem se s tím ale vláčel metrem a ještě s přestupem,“ dodává Hrdinka.

Hradčanská nenabízí ani přístřešek

Další cestující zase poukazovali na to, že na Hradčanské chybí i to nejzákladnější zázemí, včetně nezastřešené zastávky. „Čekání na autobus jsem několikrát strávila v průtrži mračen,“ postěžovala si Alena Nesvačilová z Mostu.

Společnost se proto rozhodla vyjít zákazníkům vstříc i přesto, že dopravní situace se ve městě nijak nezlepšila a autobusy mohou dorazit do cíle i s dvacetiminutovým zpožděním. „Rozhodli jsme se ale vyslyšet názor zákazníků i přes toto riziko,“ vysvětluje Ondrůj.

Změna vstoupí v platnost společně s novým jízdním řádem v neděli 10. prosince. Společně se změnou trasy se lehce mění i jízdní řády u některých spojů a čas jejich odjezdu. Nedojde ale k rušení spojů z Chomutova do Prahy - každý den vyrazí na cestu devět autobusů, z Mostu dokonce vyjede o jeden spoj více. Trasu Louny – Prahy bude obsluhovat stále čtrnáct spojů.